Image

Всеукраїнська конференція

0 Comments


Позитивна віра – розвиток партнерства
10.12.2009
Задля об’єднання зусиль активістів громадських організацій та представників Церков і релігійних організацій було вирішено розпочати спільну роботу в сфері подолання епідемії ВІЛ-СНІДу. Для напрацювання спільних позицій та конкретних дій 8-9 грудня в місті Ірпінь пройшла перша Всеукраїнська конференція«Позитивна віра – розвиток партнерства».
Учасники конференції розглянули питання профілактики ВІЛ/СНІД серед уразливих груп та загального населення, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-позитивних людей, алгоритму співпраці ВІЛ-сервісних та релігійних організацій, роботи зі споживачами наркотичних речовин тощо. Протягом двох днів конференція об’єднала зусилля представників різних конфесій України, Великобританії, США та Білорусі та фахівців громадських організацій ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», що представлять всі регіони України.
«Позитивна віра» – новий підхід у відповідь на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні, проект, в основі якого лежить об’єднання зусиль двох партнерів: спільнот людей, що живуть з ВІЛ і релігійних громад. Знаходячи спільні точки дотику в повсякденній роботі двох ключових груп, «Позитивна віра» прагне спрямовує об’єднані зусилля на подолання стигми та дискримінації, збільшення роботи у напрямку профілактики, догляду та підтримки.
«Щоденно тисячі лідерів релігійних спільнот зі своїх кафедр звертаються до мирян з проповідями. Зараз, коли епідемія набирає щораз більших темпів важливо, щоб віряни чули про неї в свої громадах. В Україні дуже мало коштів виділяється на профілактику і тому саме проповідь повинна стати одним з ключових елементів профілактики та становлення позитивного ставлення до членів ЛЖВ-спільноти» – зазначив Володимир Жовтяк, голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
«Церква ніколи не зможе замінити державу і громадянське суспільство у їх соціальній відповідальності. Але Церква бере участь у всіх сферах, де є проблема: у питаннях профілактики серед молоді ВІЛ/СНІДу, здоровий спосіб життя, діти вулиці, міграція. Скрізь, де може долучитися і допомогти,» – розповів в інтерв’ю отець Андрій Нагірняк – війе-президент Карітасу України, член Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Categories: Новини
uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: