Image

3 грудня – Міжнародний день інвалідів

0 Comments


Карітас сприяє інтеграції неповносправних осіб в суспільство
12.12.2009
3 грудня працівники Карітасу Івано-Франківськ УГКЦ організували круглий стіл на тему «Як створити ефективні умови взаємодії неповносправної особи і суспільства». Захід об’єднав представників управління освіти і наукиІвано-Франківської міської ради, центру психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями  «Дивосвіт», Карітас Стрийської Єпархії УГКЦ, Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, батьків, психологів, волонтерів.
 
Учасники круглого столу обговорювали ролі спеціалізованих закладів в розвитку неповносправної особи, роль сім’ї в соціалізації неповносправної дитини. Було піднято актуальне питання про суспільні стереотипи, щодо неповносправності та шляхи їх нівелювання. Основне питання, яке обговорювали на круглому столу – створення асистованого працевлаштування, як спосіб соціальної адаптації молоді з розумовою неповносправністю. Під час круглого столу також були представлені творчі майстерні.
 
Якщо людина якоюсь мірою втрачає здоров’я, вона потребує більшої уваги оточуючих і суспільства взагалі. Таким громадянам необхідно долучатися до суспільної діяльності, працювати у міру своїх сил та здібностей, тобто бути повноправними й активними членами суспільства.
 
Створення ефективних умов взаємодії неповносправної особи і суспільства – це процес, який у своїй суті невід’ємно залежить не лише від самої особи, сім’ї але й від суспільства, в якому вона адаптується. Коли ми говоримо про інтеграцію неповносправних осіб в суспільство, то в теперішній час слід говорити  про адаптацію самого соціуму до неповносправності…
Неповносправні є великими вчителями любові… Вони можуть усіх нас навчити жити серцем, а коли людина живе серцем, тоді вона вміє поважати інших і жити в мирі один з одним!

Categories: Новини
uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: