Image

Засоби для існування в сільській місцевості

Карітас України реалізує проєкт ‘’Відновлення засобів до існування в сільській місцевості. AGRIS’’ за фінансової підтримки Caritas Austria та Neighbour in Need (NiN)

Проєкт присвячений відновленню життєдіяльності ВПО, які проживають у сільській місцевості, та підтримці місцевого населення шляхом надання цільових грантових коштів на сільськогосподарське виробництво для відновлення та покращення їх економічного становища.

Загальна мета полягає у зміцненні засобів до існування, підтримці стійкості, сприянні розвитку сільського господарства та розширенні прав і можливостей постраждалих від конфлікту українців.

Тривалість проекту: ​7 місяців​ (15.02 – 15.09.2024​)

Програма проєкту дозволить сім’ям самостійно забезпечувати власні потреби у продуктах харчування, відновити або підсилити сільськогосподарське виробництво, створивши таким чином гідні умови життя та зменшивши залежність від гуманітарної допомоги.

Цей проєкт не лише сприяє покращенню продовольчої безпеки, але й стимулює економічний розвиток сільських громад. Він дає людям можливість знову стати на ноги, забезпечити себе та свої сім’ї, а також створити нові робочі місця у майбутньому.

Проєкт включає такі види допомоги:

  • 37 000 грн. – мікро-гранти на закупку малої птиці, кроликів та свійської худоби, кормів, насіння, саджанців, інвентаря для праці, засобів для захисту рослин та ін. для задоволення харчових потреб своєї родини. Цей вид допомоги доступний для мешканців наступних областей: Хмельницької (Новоушицька, Дунаєвецька, Чемеровецька, Віньковецька та Ярмолинецька громади), Полтавської (Полтавська, Білицька, Кобеляцька, Нехворощанська, Скороходівська громади).
  • 185 000 грн. – бізнес-гранти на розвиток, започаткування або відновлення бізнесу в галузі сільського господарства для розширення сімейного фермерства з метою зміцнення економічного становища сім’ї (підвищення життєстійкості). Домогосподарства, окрім забезпечення продовольчої безпеки для особистого споживання, мають можливість збільшити дохід домогосподарства для задоволення потреб ДГ. Цей вид допомоги доступний для мешканців усіх громад Полтавської та Хмельницької областей.

Для кого:

Внутрішньо переміщені особи (ВПО):

✅ одинокі батьки або опікуни однієї чи більше дітей віком до 18 років

✅ домогосподарство з вагітною жінкою або матір’ю з дитиною до 3 років

✅ член домогосподарства має інвалідність або важку/хронічну хворобу

✅ люди похилого віку 60+ (пенсіонери)

✅ люди віком 50+ (безробітні, не пенсіонери)

✅ домогосподарство з 3 або більше дітьми

Місцеві, які:

✅ втратили годувальника (у період з 24.02.2022 не від військових дій)

✅ малозабезпечені сім’ї (на основі довідки від органів соц.захисту)

✅ фізично постраждали від війни

Обов’язковою умовою для ВПО і місцевих є:

✅ гостра потреба фінансової підтримки для забезпечення продуктами першої необхідності

✅ критичне незадоволення базових потреб

Важливою складовою проєкту “Відновлення засобів до існування в сільській місцевості. AGRIS” є надання всебічної підтримки учасникам не лише у вигляді грантів, але й у формі навчальних програм.

Навчання буде спрямоване на розвиток практичних навичок ведення сільськогосподарської діяльності, що дозволить ВПО та місцевому населенню ефективно використовувати отримані кошти та досягти стійкого покращення свого добробуту.

Завдяки такому комплексному підходу, учасники програми AGRIS зможуть:

  • Впевнено розпочати або розширити свою сільськогосподарську діяльність.
  • Отримувати максимальну віддачу від отриманих грантів.
  • Стати конкурентоспроможними на ринку сільськогосподарської продукції.
  • Забезпечити продовольчу безпеку своїх сімей та громад.

Проєкт AGRIS прагне не лише надати людям тимчасову допомогу, але й допомогти їм збудувати стійке майбутнє. Навчання – це один з ключових інструментів для досягнення цієї мети.