
Повна назва проєкту, в рамках якого проводиться дослідження – дослідження програми соціальної згуртованості.
Сектор англійською мовою – Social cohesion.
Області України – Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська, Чернівецька.
Назва Карітас (які приймали участь у дослідженні) – Карітас Бучацької єпархії УГКЦ, Карітас Берислав, Карітас Бережани, Карітас Борислав, Карітас Броди, Карітас Волинь, Карітас Вінниця, Карітас Донецьк в м. Дніпро, Карітас Дрогобич, Карітас Жовква, Карітас Запоріжжя, Карітас Івано-Франківськ, Карітас Кам’янське, Карітас Київ, Карітас Коломия, Карітас Краматорськ, Карітас Кривий Ріг, Карітас Маріуполь, Карітас Миколаїв, Карітас Надвірна, Карітас Новий Розділ, Карітас Одеса, Карітас Полтава, Карітас Підкамінь, Карітас Стрий, Карітас Суми, Карітас Тернопіль, Карітас Харків, Карітас Херсон, Карітас Чернівці, Карітас Чернігів, Карітас Хмельницький, Карітас Житомир.
Період збору даних (повністю від-до) 20 лютого по 7 березня 2025.
Дата підготовки звіту по дослідженню – це і буде дата публікації – березень 2025.
Методи збору даних, які були використані – телефонне напівструктуроване інтерв’ю.
Мета дослідження – дізнатися сильні та слабкі сторони надання послуг та проведення заходів у громадах, роботи з волонтерами в напрямку соціальної згуртованості та аспекти, що потребують змін від працівників місцевих організацій. Виявити вплив діяльності фахівців напрямку соціальної згуртованості, а саме фасилітаторів громад та координаторів волонтерів на роботу в громадах. Виявити переваги та виклики взаємодії працівників у місцевих командах.
Ключові результати дослідження – Дослідження продемонструвало, що фасилітатори громад та координатори волонтерів відіграють ключову роль у посиленні соціальної згуртованості, сприяючи інтеграції внутрішньо переміщених осіб, розвитку волонтерських ініціатив та покращенню взаємодії між місцевими жителями, владою та громадськими організаціями. Водночас їхня діяльність стикається з низкою викликів, серед яких недостатність фінансування, брак ресурсів, труднощі у залученні громади та складнощі в координації роботи.
Опитування керівного складу та ключових інформаторів підтвердило, що діяльність цих фахівців позитивно впливає на громади, сприяючи підвищенню рівня громадської активності, зміцненню довіри та розширенню можливостей для співпраці. Разом із тим для подальшого розвитку необхідно покращити механізми комунікації, посилити підтримку фасилітаторів і координаторів на рівні організації та місцевої влади, а також розширити навчальні програми для їхнього професійного розвитку.
Загалом результати дослідження свідчать про значний потенціал соціальних ініціатив, реалізованих Карітасом, проте для їхньої сталості та масштабування потрібна системна підтримка, розширення ресурсної бази та подальша адаптація стратегій взаємодії з громадами відповідно до їхніх актуальних потреб.
ПІБ та посада, відповідального за дослідження та звіт – Антонів Наталія Юріївна Менеджер з моніторингу та оцінювання.
Tags: