Карітас Івано-Франківськ розпочинає цикл вебінарів «Колективна травма: нові виклики та старі проблеми». Тема непроста, однак досить цікава. Адже наслідки колективної травми ми можемо відчувати й досі, не розуміючи, що відбувається.
Усі драматичні події, що відбувалися в країні, суспільстві несуть за собою шлейф й по сьогодні. Що прикро, саме негативні наслідки може відчувати кожен на собі.
До участі запрошуються історики, політологи, психологи, психотерапевти, громадські активісти.
Франківський Карітас має на меті об’єднати та створити простір для професійної дискусії про вплив колективної травми на український соціум та стратегії самозцілення суспільства.
Завданням є започаткувати суспільне обговорення проблем:
- що таке соціальні або колективні травми?
- причини соціальних або колективних травм та їх наслідки
- як запобігти передачі трансгенераційної травми.
Ведучі вебінарів – співробітники лабораторії методології психосоціальних та політико-психологічних досліджень Інституту соціальної та психологічної психології НАПН України Олена Суший, завідувач лабораторії та Ольга Кухарук, науковий співробітник.
Теми вебінарів:
15.04. 2020 14:30-15:30
«Багатолика травма: минуле, теперішнє, майбутнє»
22.04.2020 14:30-15:30
«Стосунки у громаді як ресурс переживання колективних травм»
29.04.2020 15:00-16:00
«Бути почутим: комунікації, надійні джереал, готовність протистояти “інформаційним вірусам»
6.05.2020 15:00-16:00
«Турбота про себе: шукаємо ресурси, визначаємо свої межі,протидіємо вигоранню, робота над психологічною пружністю (резілієнс)»
На вебінари можна зареєструватися за посиланням:
https://forms.gle/Q9hPZ2sT4tcfoBxD9
Цикл вебінарів організовується в рамках проект «Долаючи розломи у громадах. що постраждали від конфлікут: від зцілення до співпраці» за фінансової підтримки міністерства закордонних справ Німеччини та Карітасу Німеччини.