![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/thumbnail_DSC01482.jpg)
За підтримки Карітасу України та в рамках проекту «Створення соціальних центрів для нарощення потенціалу осіб і громад, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні, у сфері подолання труднощів та самозахисту» було організовано конференцію у співпраці з факультетом соціології національного університету імені Тараса Шевченка.
![](https://i0.wp.com/caritas-ua.org/wp-content/uploads/2019/04/thumbnail_DSC01465.jpg?fit=640%2C232&ssl=1)
Захід присвячено сторіччю заснування першої професійної соціологічної установи України – Українського соціологічного інституту (УСІ). Важливим напрямком роботи УСІ було «громадознавство», що стало плідною спробою закласти у вітчизняній соціальній теорії традицію вивчення спонтанної самоорганізації локальних спільнот.
![](https://i1.wp.com/caritas-ua.org/wp-content/uploads/2019/04/thumbnail_DSC01493.jpg?fit=640%2C426&ssl=1)
Під час XVI Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми розвитку соціологічної теорії. Спільноти: суспільна уява і практики конструювання» була представлена діяльність Карітасу України, методологія оцінки соціальних послуг та обговорено виклики перед якими стоїть суспільство у соціальній сфері. У конференції взяли участь науковці, громадські діячі та запрошені іноземні гості.
Міжнародна конференція сприяла конструктивній фаховій дискусії, обміну досвідом та думками.