Image

У Дрогобичі вперше презентується фотовиставка Карітасу Львова “Особливі мрії та професії”

У Палаці мистецтв (музей «Дрогобиччина», вул. Т. Шевченка, 38) в Дрогобичі 26 червня в рамках проекту «Особливі історії особливої молоді» відбулось відкриття фотовиставки «Особливі мрії та професії». Представлені фотографії створені подружжям кінорежисерів-документалістів Сашком та Дариною Балабай і експонуються вперше. Проект реалізовується за підтримки Департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА. Партнер – Благодійний фонд “Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ”. У відкритті фотовиставки взяла участь молодь з особливими потребами, якою опікується «Центр дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами» БФ «Карітас – Львів УГКЦ» та друзі спільноти «Дивовижні долоні» Карітасу Дрогобича.

Автори виставки хотіли показати вихованців «Центру дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами» БФ «Карітас – Львів УГКЦ» в тій ролі, в якій суспільству важко уявити собі особливу молодь. Фотографії були зроблені в момент виконання молодими людьми звичайних соціальних занять, творчих завдань та добрих справ.

Фотовиставку відкрила старший науковий працівник відділу європейського мистецтва музею “Дрогобиччина” Любов Васильків, яка подякувала працівникам Карітасу за те, що огортають теплом і увагою людей з особливими потребами. Вона подарувала особливій молоді книжки і відзначила, що молодь з обмеженими можливостями вносить великий позитив у наше життя, «при спілкуванні з ними ми стаємо кращими і добрішими». Духівник Карітасу Самбірсько-Дрогобицької єпархії о. Богдан Лехович зазначив , що Карітас – це одна велика християнська родина, «наші особливі друзі вчать нас любити», він згадав за Різдвяну свічку, яка декорується руками особливої молоді і зі Львова розходиться в усі куточки України. Керівник «Центру дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами» БФ «Карітас – Львів УГКЦ» Марія Чучман подякувала усім друзям, партнерам, благодійникам за спільне свято і чудову атмосферу і подарувала для музею виткану руками особливої молоді накидку для подушки. Координатор Центру дозвілля для молоді з вадами розумового розвитку “Дивовижні долоні” Людмила Смолень подякувала за дружбу і на згадку подарувала львів’янам спільне фото особливої молоді з Дрогобича. Молодь з особливими потребами співала, декламувала вірші, що додало особливої урочистості на відкритті фотовиставки, яка увійде у Літопис музею «Дрогобиччини».

Опісля був солодкий стіл, а на завершення дня – екскурсія у перлині храмового мистецтва – дерев’яній церкві Святого Юрія, яку провів іконописець і реставратор Левко Скоп.

https://www.facebook.com/caritaslviv/posts/2565691866988668

Categories: Новини

Залишити відповідь