Image

Карітас Київ надав 5000 годинників для незрячих людей

 

04.09.2014, Україна
Вперше в Україні годинники для незрячих заговорили українською мовою, і трапилось це одразу для 5000 незрячих і людей похилого віку. Київський Карітас завдяки великодушним жертводавцям зі Сполучених Штатів Америки провів масштабну акцію допомоги потребуючим людям. Минулоріч в рамках аналогічної ініціативи вдалось допомогти 1500 незрячих людей, а тепер акцію продовжено і розширено.

«Це наше велике досягнення, якому дуже радіємо. До цього часу ніхто в Україні не охоплював таку кількість потребуючих сліпих людей і тим паче в нас ніколи не було годинників українською мовою, – а тепер це стало можливим!», – повідомляє о. Роман Сиротич, директор Карітас Київ.

 

Географія розповсюдження 5000 голосових електронних наручних годинників з мовним виводом для незрячих є доволі широкою: охоплює жителів Києва та Київській області, Донецької області (Бердянськ), Львова і Львівської області, Житомирської, Волинської і Тернопільської областей. Першочергово організатори акції звертають увагу на найбідніших, яким самим важко придбати собі таку річ – це члени організацій УТОС (Українське Товариство Сліпих), самотні люди похилого віку, які втратили зір, а також інші незрячі люди.

На сьогоднішній день, в Україні є приблизно 70.000 незрячих осіб. Це без урахування людей похилого віку, у яких суттєво псується чи відбувається повна втрата зору. Забезпечення первинними засобами для незрячих є обов’язком держави, але зважаючи на економічну ситуацію в країні, велику кількість незрячих людей і досить швидку зносимість спеціальних годинників, лише невелика частина таких потребуючих людей отримує необхідні їм засоби для повноцінного існування від держави.

Розповідає о. Роман Сиротич: «Це вже друга така акція. Перша відбулася навесні у 2013 році. Тоді працівники і волонтери Карітасу Київ роздали незрячим людям 1500 годинників, які говорили російською мовою. Коли постало питання знайти годинники українською мовою, то виявилося, що в Україні таких немає і ніколи не було. Після цього було прикладено максимум зусиль, щоби в Україні українські незрячі отримали саме українські годинники. Зрештою, ідея отримала своє втілення».

Благодійну акцію ініціювала спільнота при Українській Католицькій Церкві св. Івана Хрестителя в Ньюарку (штат Нью-Джерзі, США).  Також Архиєпископ-емерит  Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир Гузар в особливий спосіб долучився до акції, пожертвувавши свої кошти для того, щоб потребуючі незрячі люди отримали годинники. Церковні спільноти завжди відгукуються на потреби людей, що в кризі, радо стають волонтерами для Карітасу, – зазначають організатори акції.

Карітас Київ з 1992 року надає допомогу людям, що в силу певних обставин перебувають у кризових обставинах життя. Тут діє:

  • Мобільна робота з дітьми і молоддю, що спрямована на допомогу неповнолітнім дітям з неповних, малозабезпечених сімей і де є проблеми узалежнення, також дітям, які проживають на вулиці.
  • Благодійна їдальня для дітей кризових категорій.
  • Літні табори для дітей і молоді.
  • Заняття по футболу для дітей із кризових сімей та дітей вулиці.
  • Відвідування інтернатів і малозабезпечених сімей.
  • Медико-соціальна допомога інвалідам, важкохворим, людям похилого віку, також домашня опіка для людей, що живуть із ВІЛСНІДом.
  • Консультативний центр «Домашньої опіки».
  • Підтримка жінок і їх дітей, які перебувають в місцях позбавлення волі.
  • Соціальні послуги найбільш потребуючим верствам населення, що включає роботу благодійної швейної майстерні, перукарні і пральні.
  • Надання гуманітарної допомоги.
  • Проведення благодійних акцій.
Categories: Новини