11.04.13, Івано-Франківськ
Як відомо, різні хвороби сковують людей не тільки похилого віку, але й інших вікових категорій. При цьому лежачим хворим без сторонньої допомоги ніяк не обійтися. Причини таких захворювань бувають різні – іноді наслідки інших хвороб, іноді наслідки травматизму або просто старість, ускладнена захворюваннями, іноді генетика, іноді інфекційні захворювання.
«У всіх випадках цих людей об’єднує недостатня рухливість і необхідність нашої допомоги. Тривале перебування хворого в ліжку є вимушеним наслідком важкого перебігу багатьох гострих і хронічних захворювань, знерухомленість породжує дуже багато серйозних ускладнень, які істотно погіршують результат основного захворювання», – пояснювала Оля Соляник, координатор «Домашньої опіки» на тренінгу для волонтерів.
Волонтерів Карітасу в Івано-Франківську нещодавно в черговий раз збирали і навчали здійснювати профілактику вторинних захворювань. Тренер повідомила волонтерам про основні ускладнення, що виникають у зв’язку з довготривалим перебуванням у ліжку, а саме про пролежні, пневмонії, контрактури та атрофії м’язів. Захід відбувся в рамках проекту «Паліативна допомога в Івано–Франківську» за фінансування Карітасу Архиєпархії Відня (Австрія).
«Людям, що доглядають за лежачими хворими, треба намагатися не допустити появи пролежнів, адже це серйозна проблема, якою не можна нехтувати. З цією метою треба періодично змінювати положення тіла лежачого хворого, повертати через певні проміжки часу з одного на інший бік, або на спину та правильно застеляти ліжко. Регулярно проводити гігієнічну обробку шкіри», – наголошувала тренер Ольга Соляник. Також волонтерам було продемонстровано допоміжні засоби, що використовують для профілактики пролежнів: протипролежневий матрац, гумове коло та подушки з льоном. Учасники тренінгу мали змогу по практикувати використання цих речей.
Волонтери отримали навики виконання комплексу вправ лікувальної фізкультури, активних рухів пацієнта та дихальної гімнастики з метою профілактики контрактур, атрофій та пневмоній. Під час тренінгу кожен зрозумів, що регулярне виконання вправ допоможе уникнути цих проблем.
Учасники тренінгу переконались, що знань забагато не буває, і коли ти впевнений у своїх вчинках та діях, то можеш своєчасно і цілеспрямовано без остраху вжити профілактичних заходів, щоби попередити хворобу. Під кінець заходу організатори побажали учасникам, щоб в їхньому житті не виникали ситуації, коли б ці знання стали у пригоді. Ну, а якщо все-таки сталось нещастя, то швидкого одужання!
Tags: