Image

У 2013 році Карітас України забезпечив опікою та підтримкою тисячі українців, що перебувають у кризових обставинах життя

20.01.2014, Україна
Команда Карітасу України підсумувала рік, що минув, у контексті своєї роботи, стану благодійності і соціальної роботи в Україні, важливих суспільно-політичних подій нашої держави.  2013 рік для нас – як представництва однієї з найбільших у світі міжнародних мереж благодійних організацій зі 115-річним досвідом – був сповнений суттєвих здобутків, а також і викликів.

Ми продовжуємо на національному і регіональному рівнях активну лобістську роботу, що скерована на зміну розуміння в українському суспільстві великої потреби в підтримці недержавних організацій, які працюють у сфері надання соціальних послуг населенню. Така робота спрямована як на зміну державних засад співпраці з неприбутковими організаціями, так і на зміну світогляду та взаємодії представників українського бізнесу, церкви, ЗМІ, пересічних громадян із людьми, що перебувають у кризових умовах життя.

Відзначаючи найважливіше і найактуальніше у минулому році, слід відзначити наступне:

– Карітас України переміг у 2 номінаціях у Національному рейтингу благодійників: “Міжнародна діяльність” і “Кількість залучених волонтерів”.
Також наш фонд відзначено, як такий, що витрачає незначну кількість коштів на адміністративні витрати – лише 7%. Загалом
наш річний бюджет становив близько 1 млн. євро, при цьому 94-97% цих коштів – надходження з-за кордону.
– Нашими пріоритетами визначено:

  • Допомога дітям і молоді, сім’ям
  • Охорона здоров’я
  • Соціальні проблеми міграції
  • Допомога в кризових ситуаціях

– До роботи Карітасу України було залучено близько 1000  працівників і  волонтерів. У 2013 році допомога надавалася тисячам потребуючих українців.
– Протягом 2013 року регіональні організації Карітасу України, що працюють у 8 областях України,  отримали фінансову допомогу від українців на суму майже 1 млн. грн.

– Завдяки роботі Української Біржі Благодійності – єдиної в Україні он-лайн платформи пожертв на благодійні  проекти, що проходять спеціальний відбір і чітку підзвітність – на різні потреби регіональних організацій Карітасу України зібрано понад 110.000 тис. грн.

– Проект «Домашня опіка» з 12-річним успішним досвідом у 2013 році мав завершитись через брак фінансування, але завдяки підтримці Карітасу Німеччини і Карітасу Відня проект продовжено на ще один рік.
Тепер перед нами стоїть великий виклик забезпечити фінансову основу для опіки одинокими людьми похилого віку та тими, хто потребує стороннього догляду, в наступному році – шляхом державного фінансування, підтримки корпоративних донорів, партнерів з-за кордону, зрештою пересічних українців.
– У 2013 році при 8 організаціях Карітасу в Україні діяли інформаційно-консультаційні центри: по телефону, в центрі чи при візитах до клініки, до помешкання хворого працівники таких центрів надали протягом минулого року тисячам потребуючих людей кваліфіковану інформацію по догляду за хворими,  поради щодо використання засобів реабілітації, проводили навчання близьких і рідних хворих осіб задля збереження їх здоров’я.
– Також за 2013 рік у тимчасове користування близько 1000 осіб отримали реабілітаційне обладнання для догляду за хворими і консультації щодо користування ним.
– В рамках «Домашньої опіки» продовжили свою роботу 6 соціальних пралень для сотень потребуючих людей.
– Минулого року благодійна установа «Шпиталь ім. Митрополита Андрея Шептицького» забезпечила отримання медичних та соціальних послуг, амбулаторну і консультативну допомогу різноманітних профілів для тисяч потребуючих. Також тут функціонує відділ паліативної та хоспісної допомоги для 25-30 осіб.

– Допомога кризовим дітям і молоді, сім’ям Карітасу України у 2013 році включала в себе роботу 5 соціальних центрів по мобільній роботі з молоддю,  7 соціальних центрів по роботі з дітьми, що мають труднощі у навчанні, 1 заклад освіти і опіки для дошкільнят, 2 пілотні проекти соціального житла, також адресну допомогу потребуючим дітям, молоді і сім’ям. Допомогу такими проектами було надано тисячам потребуючих дітей і молоді.

– Також у 2013 році було продовжено проект «Соціальна інклюзія та розвиток інтеграційних центрів для молодих людей з особливими потребами в Україні» у 4-ох спеціалізованих центрах для понад 100 молодих неповносправних людей.
В 2014 році ми вже започаткували роботу  2 нових соціальних центрів по роботі з молоддю, що має особливі потреби: при Карітасі в Коломиї і Карітасі в Бориславі.

– У грудні за підтримки Львівської міської ради було спрезентовано арт-проект молодих людей з особливими потребами і професійних митців, що вже мав аналоги 2 попередні роки у різних містах України. Що особливо приємно – проект містив фандрайзингову складову і це дозволить розвивати та покращувати мистецьку ініціативу надалі.
– У минулому році ми продовжували надавати допомогу малозабезпеченим сім’ям, що зіштовхнулися з онкологічними захворюваннями дітей. Дітям і їх батькам надавалися комплексні медико-соціальні послуги, також психологічна підтримка. Загалом охоплено близько 45 сімей.

– Близько 100 потерпілих від торгівлі людьми отримали допомогу та ще близько 2000 людей було залучено до просвітницьких заходів з метою запобігання торгівлі людьми в Україні.

– Впродовж 2013 року силами працівників Карітасу України було здійснено реінтеграцію 11 сімей українських мігрантів. Вони отримали допомогу у вигляді соціальної підтримки та юридичних консультацій, консультацій по відкриттю і веденню власної справи, матеріальну допомогу в придбанні необхідного обладнання для початку власної справи чи для покращення житлово-побутових умов, на лікування та відновлення здоров’я.
– Зараз до друку Карітасом України готується  видання порадника для тих, хто повернувся з-за кордону і потенційних мігрантів. Також підготовано методичні матеріали по роботі з дітьми мігрантів, де відображено практичний багаторічний досвід регіональних організацій Карітасу України.
– Карітас України долучився до підготовки рекомендацій громадської платформи для слухань у Верховній Раді України з питань трудової міграції.

– Команда Карітасу України брала активну учать в розробці «ідеальної» моделі системи надання соціальних послуг, як альтернативи існуючій системі. До такої роботи залучено державних чиновників різних рівнів і сфер спеціалізації, також найвпливовіші громадські та благодійні організації в Україні.
Запропонова
на модель передбачає необхідність внесення змін до низки нормативних актів, зокрема Закону України «Про соціальні послуги» та Бюджетного Кодексу України. Результатом стало те, що Міністерство соціальної політики України схвально оцінило подану модель та на основі рекомендацій і внесло зміни у законопроект «Про соціальні послуги» та зміни до Бюджетного Кодексу.

Про інші активності і досягнення нашої лобістської групи (зокрема, а) критичний аналіз з метою усунення недоліків постанови Кабміну від 29 квітня 2013 року №324 «Про затвердження Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів», б) створення для Кабінету Міністрів України концепції Єдиного соціального Реєстру України, в) пропозиції для Міністерства охорони здоров’я про необхідність закріплення на законодавчому рівні спеціальності «Паліативна допомога») Ви можете прочитати тут.

– Свою роботу для сотень (а в деяких випадках і тисяч) потребуючих людей активно розвивали регіональні організації Карітасу України: благодійні їдальні, пункти видачі гуманітарної допомоги, служіння ув’язненим, реабілітацію узалежнених осіб, роботу анімаційної ферми,  клуби літніх людей, благодійні акції.
– У 2013 році акція Різдвяна Свічка” набула рекордних масштабів і об’єднала близько 150.000 людей доброї волі в Україні та ще майже 10.000 в Америці та Канаді.
– Працівників Карітасу України залучали у ролі доповідачів та експертів на важливі тематичні конференції, тренінги, семінари і форуми. Також у минулому році ми провели ряд навчальних заходів для підвищення кваліфікації своїх працівників із залученням іноземних та вітчизняних експертів.
– У 2013 році до роботи Карітасу України спостерігалась велика увага з боку ЗМІ та в соціальних мережах.

Висловлюємо грандіозну подяку кожному з Вас – хто нас підтримує фінансово, ресурсно, певними послугами чи співпрацею, хто за нас молиться вболіває!

Categories: Новини

Залишити відповідь