Image

Центр волонтаріату при Карітасі відновлює історичну пам’ять та розвиток українського села

0 Comments

27.07.2011
Впродовж багатьох років Центр волонтаріату при дрогобицькому Карітасі забезпечує обмін дітьми і молоддю із західноєвропейських держав та України. Цьогоріч 150 дітей з Львівщини отримали можливість відпочити у літніх таборах Польщі та близько 20 молодих людей із Польщі перебувають на проекті волонтерства і літнього відпочинку на Україні. З 2 по 31 липня майже 20 молодих польських волонтерів із північних міст Польщі перебувають на літньому відпочинку при карітасівському Центрі волонтаріату в м. Дрогобич на Львівщині.

Програма відпочинку поєднує як сам відпочинок, спілкування з українськими волонтерами і розваги, так і працю по відновленню міського цвинтарю та проект розвитку с. Довге поблизу м. Дрогобич. Такий молодіжний обмін став можливим завдяки сприянню польської організації CWM та програми Youth in Action Європейського Союзу.

Впродовж першої половини проекту польська і українська молодь працює над відновленням і упорядкуванням міського цвинтарю у м. Дрогобич. Це передбачає упорядкування могил і прилеглої території, заповнення спеціальних документів стосовно кожної могили для створення історичних довідок про кладовище.

Цей дрогобицький цвинтар є знаною історичною пам’яткою, будучи лише на чотири роки молодшим від львівського Личаківського цвинтаря і є приблизним ровесником відомих цвинтарів Повонзкі у Варшаві та Раковіце у Кракові (Польща), Россі у Вільнюсі (Литва), Пер Ляшез у Парижі (Франція). До цього ще можна додати, що некрополь у м. Дрогобич на 44 роки старший за Байкове кладовище, що у Києві.

Волонтерка із Гдині Наталія каже: «Ми відновлюємо могили, які довгими роками не доглядаються, або є взагалі покинутими. Тут поховано багато визначних людей польського, єврейського, російського і українського походження. Незалежно від того, ким були ці померлі люди, – ми хочемо відновити пам’ять про них. Також на цьому цвинтарі є багато могил, що навмисно зруйновані вандалами. Мусимо вчитись бути чутливими. До історії та життя інших людей, – живих і померлих».

А 17 липня молоді волонтери виїхали на літній відпочинок і ремонтно-будівельні роботи у с. Довге на Львівщині. Сьогодні керівник і волонтери Центру волонтаріату ставлять перед собою завдання допомогти мешканцям і владі села Довге із економічним становищем. Адже раніше радянська влада мала намір затопити це село і провела масове виселення сельчан. Створення дамби не відбулось, однак і розбудовою населеного пункту ніхто не займається відтоді.

Волонтери Карітасу мають ідею розвитку тут зеленого туризму, завдяки чому с. Довге може залучати кошти, відновити бодай базову інфраструктуру населеного пункту, мати власний прибуток, забезпечувати собі та своїм дітям майбутнє і належні умови життя вже сьогодні.

Показати шлях оптимізації економічного стану села і поділитись досвідом обіцяють також досвідчені колеги із Польщі – громади малих сіл в польських Карпатах, які вже пройшли перехід від сільського господарства до зеленого туризму.

«Ціллю нашої діяльності є не лише обмін молоддю і їх відпочинок у літніх таборах, хоча й це безперечно дуже важливо, адже велика кількість таких дітей і молоді є з малозабезпечених сімей. Нашою метою є, аби кожна молода людина мала можливість бути в зв’язку із своїми однолітками з різних європейських держав – Польщі, Франції, Німеччини, Італії.

Вони обмінюються своїми думками з приводу важливих життєвих цінностей, світогляду, способу мислення і бачення майбутнього. Вони вчаться ділитись і поважати культуру один одного. Вони, зрештою, зрощують в Україні свідоме громадянське суспільство, і це тішить мене більше всього», – розповідає Артур Деска, директор Центру волонтаріату.

Завдяки роботі Центру волонтаріату 11-25 червня 100 українських дітей, серед яких – слід зауважити – багато сиріт і напівсиріт, малозабезпечених, вже відпочивали у польській місцевості Важенко біля Гданська, що славна своїми мальовничими озерами та близькістю до моря.
Інша група 50 українських дітей наприкінці липня також вирушить на 2 тижні відпочивати до Польщі – у Попово поблизу Варшави, де протікає р. Вісла.

Categories: Новини

Залишити відповідь