Наприкінці вересня команда Реабілітаційного центру «Назарет» упродовж трьох днів брала участь у навчанні на тему: «Психологічна травма. Перша психологічна допомога». Провели тренінг психотерапевти ЕМДР України: Оксана Наконечна, Вілена Кіт та Галина Карпук.
На жаль, війна стала частиною нашого повсякденного життя. Щоденні повітряні тривоги, постійні обстріли навіть далеких від лінії фронту регіонів призводить до того, що ми всі так чи інакше знаходимось в постійному стресі. Люди втрачають будинки, близьких, виявляються відірваними від сім’ї і звичного оточення стають свідками насильства, руйнувань і смерті. Саме тому в рамках проекту «Програма реабілітації ветеранів та їх родин, що постраждали внаслідок збройного конфлікту на Сході України» учасники тренінгу навчалися розпізнавати травматизацію та з нею працювати.
«З часу повномасштабного вторгнення «Назарет» так активно брав участь в усіх процесах задля перемоги (поселення вимушених переселенців, гуманітарна допомога, волонтерство індивідуальне (багато з наших працівників ходили окрім нашої діяльності та волонтерства ще в інші організації), будування притулку для ВПО і т.д), що у нас не залишилося часу щоб співпережити те що відбувається з нами самими, з нашою організацією (в тому числі розширення діяльності) і цей тренінг став місце зустрчі нас всіх теперішніх, місцем єдності, місце пізнання один одного», ділиться менеджерка проектів Реабілітаційного центру «Назарет», Марина Потурай.
«Ми мали можливість отримати корисну інформацію для покращення своєї діяльності, звернути увагу на власні ресурси і як за них треба дбати та почути досвід людей які з 2014 року працюють з ветеранами та їхніми сім’ями», додає вона.
Як поділилась одна із тренерок Оксана Наконечна, вона проводить такі навчання дуже часто – на сьогодні багато запитів як працювати з травмою, як давати собі раду, як допомагати іншим. «Очевидно, що ця інформація зараз актуальна через те, що в країні війна і багато постраждалих. Тішить те, що з 2014 року обізнаність та свідомість стосовно психологічної травми та її наслідків дуже зросла, але роботи в цій темі все ще багато. Група була цікава, учасники включалися в спільну діяльність. Навчання, на мою думку, було динамічним і корисним», зазначила психотерапевтка.
Проект підтримки ветеранів «Програма реабілітації ветеранів та їх родин, що постраждали внаслідок триваючого збройного конфлікту на Сході України» здійснюється Карітасом України за підтримки «Союзу Українських Організацій в Австралії» (AFUO-СУОА).
Долучайтесь до допомоги ветеранам: https://cutt.ly/aYCQktD