Image

Реагування на паводки в Україні

Карітас допомагає постраждалим від повені в Карпатах, на Прикарпатті та Буковині

Допомогти людям, які постраждали від паводку можна натиснувши кнопку нижче:

Якщо Ви хочете зробити пожертву з-за кордону за допомогою банківської картки Visa/MasterCard:
Більше інформації стосовно банківських реквізитів для здійснення пожертв від підприємств/організацій:

Загальна інформація

У вівторок, 23 червня, через погіршення погодних умов на Прикарпатті і Буковині оголосили «червоний» рівень небезпеки. Унаслідок потужних злив гірські річки у Карпатах завдали шкоди місцевим дорогам. У Чернівецькій області річка Черемош прорвала дві дамби і відрізала під’їзди до декількох сіл на її берегах. Підвищення рівня води зафіксували також на Пруті і його притоках.

Внаслідок руйнівних сил паводку: троє людей загинули, одна людина зникла безвісти, сотні людей евакуйовані із затоплених будинків. Це найбільша повінь в Україні 2020 року. Найбільше постраждала від паводку Івано-Франківська область, там зруйновані мости і дороги, без зв’язку із зовнішнім світом залишилися кілька десятків гірських сіл. Допомоги та підтримки потребують більше ніж 13 тисяч родин у 263 населених пунктах Івано-Франківської області.

Карітас Коломия

25 червня 2020 року Карітас Коломия відгукнувся на потреби постраждалих від повені на Прикарпатті та допомагає громадам долати наслідки паводку.

З цього приводу духовенство Коломийської єпархії УГКЦ зібралось на збори, де обговорили як надати допомогу постраждалим. На початку зустрічі владика Василій Івасюк передав співчуття від Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука. Відтак протопресвітери відзвітували про ситуацію у своїх місцевостях. Про допомогу, яка вже надається розповів присутнім директор БФ «Карітас Коломиї» о. Сергій Триф’як.

Загалом з почутого стало відомо, що найбільше від водної стихії потерпіли жителі Коломийського, Косівського, Надвірнянського, Снятинського, Городенківського, Тлумацького, Верховинського районів та Яремчанської міської ради.

У результаті обговорень священники підтримали ідею збору пожертв по своїх парафіях, організацію праці з соціальної допомоги, залучення до неї молоді, християнських спільнот та семінаристів. Також було вирішено питання розподілу коштів, які виділять найбільш постраждалим, після виїзду на місця з поданих списків і відповідного моніторингу завданих збитків.

Особисто місце стихійного лиха відвідав владика Василь Івасюк, директор «Карітасу Коломиї» о. Сергій Триф‘як, протопресвітер Ланчинський о. Василь Ткачук та економ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. м. Володимир Фірман, який, з благословення митрополита Василія Семенюка, доставив потерпілим воду (100 блоків).
Під час візиту духовенство поспілкувалося з представниками місцевої влади, рятувальниками та потерпілими.

Люди дякують за допомогу, розповідають про власні біди й показують обійстя. Всього за 20 хвилин водна стихія завдала жахливих збитків, наслідки яких ліквідовуватимуться ще кілька років. Комусь пощастило більше, комусь менше, а дехто і взагалі залишився з житлом, яке відновити вже неможливо. Втім, постраждалі від повені дякують Богу за те, що обійшлося без жертв. Загалом в Ланчині від повені постраждало близько 150 помешкань. На місці працює Національна гвардія України, яка допомагає у розчищенні території.

Пакети з допомогою, за присутності духовенства, було роздано, в місцях де можливо проїхати транспортом, решту залишили в храмі Зіслання Святого Духа, де попіклуються про те, щоб все необхідне доставити й іншим.

Станом на 01 липня, Карітас Коломия роздав 450 продуктових наборів, миючі засоби, предмети гігієни, більш ніж 4000 л. води питної та 5 повних вантажних мікроавтобусів вживаного одягу постраждалим від повені. На 03 липня Карітас Коломия готується передати ще 110 продуктових наборів,  майже 1000 л. питної води та вживаний одяг.

Найбільш нагальними потребами для регіону лишається вода питна, покривала та ковдри, продукти харчування, миючі засоби.

https://www.facebook.com/watch/?v=598290174127435

Карітас Івано-Франківськ

У вівторок, 30 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин спільно з Синкелом соціального служіння та директором БФ «Карітас» Івано-Франківської Архієпархії  УГКЦ митр. прот. Володимиром Чорнієм відвідали найбільш постраждалі сім‘ї від повені у м. Галич.

Під час відвідин Митрополит Володимир передав потребуючим особам засоби гігієни та продуктові набори першої необхідності.

Серед іншого, в рамках сьогоднішньої зустрічі Директор БФ «Карітас» Сокальсько-Жовківської єпархії о. Степан Макар з благословення Владики Михаїла Колтуна передав 3 тонни питної води для Галича та Коломийщини.

Загалом, внаслідок інтенсивних опадів станом на 26 червня на території 16 адміністративних районів Івано-Франківської області відбулось підтоплення 263 населених пунктів, з них залишились підтопленими 202 населених пункти.
Всього підтоплено:

  • 13109 житлових будинків (станом на 26.06.2020 залишається 6563);
  • 16 ФАП (станом на 26.06.2020 залишається 12);
  • 17926 присадибних ділянок (станом на 26.06.2020 залишається 8579);
  • 6098 підвальних приміщень (станом на 26.06.2020 залишається 3694);
  • 7840,9 га с/г угідь (станом на 26.06.2020 залишається 7520).

Серед основних потреб у регіоні: питна вода, засоби гігієни та миючих засоби, продукти харчування, постільна білизна, ковдри, пледи, подушки, одяг та резинове взуття.

Карітас Тернопіль

На заклик глави УГКЦ, Блаженнішого Патріарха Святослава, та з благословення Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського КИР Василія (Семенюка), Карітас Тернопіль спільно з Тернопільсько-Зборівською архиєпархією УГКЦ долучилися до надання допомоги у подоланні наслідків паводків на західній Україні.

Станом на 01 липня гуманітарний вантаж з питною водою, соціального підприємства «Агроком», компанії «Євро Вода», йогуртами Молокія, одягом, засобами гігієни P&G та продуктами вирушив до потерпілих від паводку у Коломийській Єпархії.

Допомога компанії Procter&Gamble

В середині червня Карітас України отримав 50 палет благодійного вантажу від компанії Procter&Gamble в межах спільної програми «Піклування в кожен дім», що була започаткована у березні 2020 року. Цей великий вантаж був розподілений між місцевими організаціями Карітасу та найближчим часом стане складовою наборів допомоги для потребуючого населення, а пральні засоби – також будуть передані благодійним пральням Карітасу. Загалом, це понад 20 тон продукції більше половина якої направлено до Карітасів в західній частині України. Цей вантаж стане також у пригоді місцевим Карітасам, що допомагають постраждалим внаслідок паводку.