Image

Пожежі на Луганщині

Зробити пожертву негайно:

Або проскрольте донизу – там є віджет для обрання платіжного методу та здійснення пожертви безпосередньо з цієї сторінки.


Впродовж дня 30 вересня 2020 року на території Луганської області було зафіксовано 146 пожеж в природних екосистемах, які внаслідок сильного вітру з поривами до 28 м/с швидко розповсюдилися на значну площу. За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, на ранок 1 жовтня ліквідовано 116 пожеж, продовжувалося гасіння 30.

За даними ДСНС, станом на 12 год. 6 жовтня з 10 основних осередків пожеж лісових масивів, очерету та сухої рослинності  8 осередків ліквідовано, 2 осередки локалізовано.

За попередніми оцінками, орієнтовна площа, пройдена вогнем, складає понад 20 тис. га.

Залучено важку інженерну техніку ЗСУ (БАТ – 2 од., ІМР – 1 од.) та пожежний потяг.

Авіацією ДСНС протягом 5 жовтня на території Луганської області здійснено 97 скидів (320 тон води). З початку гасіння пожеж 588 скидів (1 тис. 906 тон води).

Під час гасіння пожеж евакуйовано 150 осіб.

Під час ліквідації лісових пожеж виявлено тіла  11 осіб, з яких: 3 особи загинуло внаслідок отруєння продуктами горіння, 1 особа – від отриманих опіків, 3 особи – внаслідок серцевих нападів, 4 особи – причина загибелі встановлюється. Постраждало 19 осіб (у тому числі 3 співробітника ДСНС).

Інформація щодо знищення і пошкодження житлових будинків та об’єктів інфраструктури уточнюється місцевими органами влади.

Всього до гасіння залучено понад 1 тис. 300 осіб та 284 од. техніки, з них від ДСНС – майже 500 осіб та понад 120 од. техніки (Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Полтавська та Харківська області), у тому числі 3 літаки АН-32П та  2 вертольоти ДСНС.

За прогнозом Укргідрометцентру на території Луганської області з 5 по 6 жовтня буде спостерігатися мінлива хмарність, без опадів, вітер південно-східний 7-12 м/с, 6 жовтня пориви 15-20 м/с, температура повітря до 24 градусів тепла.

Фото Державна служба України з надзвичайних ситуацій
Фото Державна служба України з надзвичайних ситуацій
Фото Державна служба України з надзвичайних ситуацій
Фото волонтерів Карітасу України. Селище Капітанове, Новоайдарський район, Луганська область
Фото волонтерів Карітасу України. Селище Капітанове, Новоайдарський район, Луганська область
Фото волонтерів Карітасу України. Селище Муратове, Новоайдарський район, Луганська область

На даний час вітер не послаблюється, а поширюється ( швидкість 20 м/с з поривами, не стійких напрямків), у вогняному колі опинились 11 селищ, у тому числі, у безпосередній близькості до Сєвєродонецька.

Карітас не може охопити допомогою всі ці населені пункти, тому було вирішено зосередити допомогу на селищах Капітанове та Муратове, Новоайдарського району, які знаходяться на 0-6 км від лінії розмежування.

За словами Тетяни Назаренко, координаторки проекту «Забезпечення базових потреб в різних секторах, включно з грошовою допомогою, особливо вразливих людей, що постраждали в наслідок конфлікту на сході України» Карітасу, ці селища дуже постраждали – вигоріли цілі вулиці, в с. Муратове вогнем пошкоджено 26 приватних будинків. На даний час з цих двох селищ евакуйовано та тимчасово розміщено у школах №8 та №17 м. Сєвєродонецька близько 85 осіб.

Працівники Карітасу Донецьк оперативно відвідали евакуйованих людей та отримали інформацію стосовно потреб.

Постраждалим від пожежі потрібні:

  • матраци,
  • ковдри,
  • теплі речі,
  • продуктові набори,
  • медичні препарати (очні краплі, заспокійливі препарати, жарознижуючі препарати),
  • засоби гігієни (медичні маски, антисептики, гумові рукавички, вологі серветки, засоби гігієни), так як є велике скупчення людей, що наражає на небезпеку оточуючих на захворювання COVID-19.

В постраждалі села необхідно по 2 великі палатки, по 2 печі для обігріву та приготування їжі («буржуйки»).

Гуманітарну допомогу просимо відсилати на відділення Нової пошти № 3 , м. Рубіжне, Луганська обл. Отримувач Назаренко Тетяна Петрівна, тел. 0997798774

УВАГА, відправлення та запакування гуманітарної допомоги здійснюється за рахунок відправника! Неоплачені посилки будуть повернуті відправнику.