Image

У Львові підсумували результати програми для переселенців та ветеранів АТО

0 Comments

У липні завершилась десятимісячна «Комплексна освітньо-консультативна програма з допомоги внутрішньо переміщеним особам та ветеранам АТО», що реалізовувалась на базі Карітасу Львова. Проект охопив понад 100 учасників з числа внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО та членів їх сімей, – загалом проведено понад 120 заходів. Навчання здійснювалось за трьома напрямками: фінансово-економічним, юридичним та психологічним. Заняття проводились тричі на тиждень у формі семінарів, тренінгів, індивідуальних консультацій. Проект реалізовувався за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні.

Результати проекту підсумовували 5 липня 2017 р. на круглому столі «Проблема адаптації внутрішньо-переміщених осіб та ветеранів АТО в Україні: на перехресті викликів та нових можливостей». Наприкінці круглого столу найбільш активним учасникам керівник проекту кандидат економічних наук Василь Зеленко вручив сертифікати та пам`ятні подарунки. Він зазначив, що 60% тих, що звернулись за допомогою, це – переселенці: «Зверталися за юридичною допомогою. Також великою популярністю користувалися бізнес-тренінги та консультації».

За бажанням учасників занять з психологічного напрямку було запроваджено розвиваючу програму для батьків разом з дітьми до 10 р. «Разом до зірок». Проводились також заняття для особистісного зросту підлітків «Ліфт у майбутнє», учасники яких отримали сертифікати у червні.

Отець Андрій Сенейко, директор Карітасу Львова, зазначає, що з початком війни у 2014 році на Сході України багато сімей, змушені були покинути свої домівки, а також своїх рідних, і переїхати у інші безпечні місця України, з-поміж них і у Львів. «У зв`язку з цими форс-мажорними обставинами, Карітас надавав їм першу матеріальну допомогу продуктами, одягом, взуттям, у лікуванні, сплаті комунальних послуг тощо, щоб люди хоч якимсь чином могли б тимчасово облаштуватись у Львові, адже всі думали, що конфлікт швидко завершиться». Ця допомога тривала впродовж 2-х років.

«Оскільки війна триває вже третій рік і не бачимо ознак її припинення, минулого року ми вирішили дати можливість внутрішньо переміщеним особам самим заробляти на життя, – продовжує о. Андрій. – Хотілося допомогти також ветеранам АТО і членам їх сімей». Проект полягав у комплексному наданні знань і навиків юридичного, фінансово-економічного і психологічного характеру. «Спочатку з нашого боку було певне хвилювання, чи буде їм це цікаво, адже люди звикли до матеріальної форми допомоги, а тут вони мали б заробляти собі на життя за допомогою набутих знань і вмінь. Ми переживали, чи не буде конфліктів між ВПО та учасниками бойових дій. Початки були непрості, та з часом, завдяки хорошим тренерам, консультантам, вони побачили, що це можливо – давати самим собі раду», – додає він.

Підтвердження цього, за словами о. Андрія, звучало на круглому столі, на якому приємно було почути слова вдячності за цей проект, бо учасники отримали не лише знання, а й родинну атмосферу, взаємопідтримку, відчули впевненість у собі. Цей проект виявився потрібним, тому є необхідність його продовжувати. Такі проекти допомагають подолати напруженість і кризу.

За словами керівника проекту Василя Зеленка, завдяки одержаним знанням та набутим додатковим компетенціям після тренінгів та приватних консультацій з права, фінансово-економічної грамотності та психологічного розвитку, учасники суттєво зміцнили свою громадянську позицію, і з більшою впевненістю відстоюватимуть власну думку та реалізовуватимуть свої ідеї. Консультації та тренінги додали учасникам впевненості у собі, не зважаючи на труднощі соціально-економічного середовища. Учасники згуртувались, створили групу у соціальних мережах, а окремі із них – навіть потоваришували між собою. Після програми окремі учасники започаткували власну справу, інші – продовжують навчання за більш вузько-спеціалізованими напрямками, ще інші мають намір найближчим часом створити власну громадську організацію, яка буде займатись вирішенням проблем ВПО та учасників АТО. Ядром цієї організації мають стати найбільш активні учасники проекту, координатор та окремі тренери. Окремі учасники виявили наміри в майбутньому реалізувати власні соціальні проекти.

Юристи проекту Степан Кузів та Юрій Ковний зазначають, що серед питань, які найбільше хвилювали людей, були майнові відносини, повернення втраченого майна, зокрема, нерухомого. Психолог Світлана Незабитовська розповідає, що допомагала людям «відпустити минуле», прийняти те, що є, і жити далі з новими навиками і вміннями.

Для Карітасу Львова особливо цінними є відгуки користувачів. Так, Ольга Куц, дружина ветерана АТО ділиться враженнями: «Мої батьки, переселенці з Донецька, знайшли тут нових друзів, а я отримала навчання та корисну інформацію». Наталія Ніколаєва, з родини ветерана АТО, зазначає: Для мене найважливішим і головним є те, що я вирішила змінити свою професію та сферу діяльності. Все більше часу я приділяю своєму хобі, вдосконалюю навики з оздоровчих практик. Кажучи по правді, без вас, без ваших семінарів, я на це наважилась би ще не дуже скоро». Сім`я переселенців Пейчевих висловила свою вдячність за вдало підібраних фахівців для проведення тренінгів: «Вони дали нам знання для того, щоб можна було оформити свій бізнес або написати проект для отримання грантів».

 

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: