Image

Понад 2 000 переселенцям з Криму і східних областей України допоміг Карітас у Коломиї

0 Comments


10.11.2014, Коломия
Опіку вимушеними переселенцями в місцевому Карітасі координує Олена Должикова. Ця тема їй добре відома, адже кілька тижнів тому жінка сама як переселенка приїхала у Коломию. Тепер вона співробітниця Карітасу – допомагає людям, які у пошуках миру та кращої долі втекли від війни.
«У цих людей дуже велика психологічна травма, тому що вони бачили власними очима, як проходять бойові дії, як вбивають людей. В першу чергу з ними працює психолог, а вже потім ми надаємо допомогу, яку можемо. Увага зосереджена на найбільш потребуючих: насамперед це вагітні жінки, самотні матері, багатодітні сім’ї, сім’ї з інвалідами та неповносправними, пенсіонери», – розповідає Олена.

Її рідне місто – Антрацит, що на Луганщині. Свій дім і роботу вона покинула ще в серпні, після першого авіаудару. Донедавна Олена мешкала у Харкові, тепер вона в Коломиї живе у друзів. Найближчим часом планує винаймати квартиру. Добре, хоч із роботою поталанило – ділиться переселенка: «Як і всі вимушені переселенці, я прийшла зареєструватися у Карітасі. Потім розпитала за роботу, тому що я в Антрациті також працювала у центрі, який займався допомогою. Ми з Сергієм (примітка: директор Карітасу Коломийсько-Чернівецької єпархії) переговорили і він погодився взяти мене на роботу. Мені дуже тут подобається, дуже гарний колектив.

Безпосередньо зараз я займаюсь збором коштів для переселенців. Ми готуємо благодійні акції, спеціальні листи і через телебачення звертаємось до небайдужих людей за допомогою».

Робота Карітасу у Коломиї по допомозі внутрішньо переміщеним особам розпочалась у травні. Для людей, які приїхали з Донецької, Луганської областей та Криму тут шукають помешкання, у окремих випадках оплачують квартплату, комунальні послуги, дають продуктові пакети. Чи не найбільше проблем з працевлаштуванням переселенців. Також зараз є велика потреба у продуктах харчування, засобах гігієни та теплому одязі.

240 сімей, а це більше тисячі осіб, уже отримують посильну допомогу від місцевого Карітасу. Приблизно така ж кількість чекає своєї черги. Основні донори проекту – німецький Карітас, та не менший вклад роблять і місцеві меценати. «Нам потрібно зараз одягнути понад 800 переселенців – тому дуже потрібна всіляка допомога небайдужих людей, щоби забезпечити теплим одягом дітей та жінок, які опинились у важких життєвих умовах», – зазначає Олена Должикова.

Назагал Карітас України охоплює зараз роботу 9 регіональних центрів по опіці вимушеними переселенцями: у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Івано-Франківську, Коломиї, Нововолинську, Дрогобичі, Сокалі. Станом на кінець листопада працівники Карітасу надали і надають допомогу для майже 5000 переселенців.

Ціллю такої діяльності працівників Карітасу України є:
• задоволення базових потреб вимушених переселенців (продукти харчування, одяг і взуття, гігієнічні пакети, також проживання, транспортні послуги);
• забезпечення юридичної допомоги (консультування і супровід у виробленні документів) та соціальним супроводом (сприяння адаптації, допомога у пошуку працевлаштування);
• психологічна підтримка і консультування для уразливих, постраждалих від конфлікту вимушених переселенців (включає первинну діагностику, групову та індивідуальну роботу з дітьми і дорослими).

Працівники Карітасу не дублюють послуг, які надають інші організації, служби, ініціативи – натомість співпрацюють і об’єднуються задля оптимальної допомоги вимушеним переселенцями з Криму та східних областей України. Наша мета: допомогти кожному знайти способи облаштувати своє життя у нових умовах.

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: