Image

Карітас України впроваджує програму з надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми

0 Comments


30.05.2016, Україна

З травня 2016 року у Карітасі України стартував проект надання допомоги людям, що постраждали від торгівлі людьми. Мета проекту – сприяти соціальній та професійній інтеграції жертв торгівлі людьми та запобігання торгівлі людьми. Це можливо через надання консультування потенційних жертв, особливо трудових мігрантів, дітей та груп ризику. Консультаційні центри розпочали свою роботу у Київській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській та Харківській областях.Консультаційні центри надаватимуть комплексну реінтеграційну допомогу особам, що потерпіли від торгівлі людьми. Це психологічний супровід клієнта, одноразова фінансова допомога, консультації про легальні шляхи працевлаштування, безпечну подорож закордон, загрози торгівлі людьми, а також про можливу допомогу від державних соціальних організацій. У багатьох складних випадках комплексна реінтеграційна допомога може перерости в довготривалу соціальну підтримку. Крім того, в роботі центрів заплановані і превентивні заходи, адже, крім роботи з безпосередніми жертвами цього злочину, центри мають на меті підвищити рівень свідомості та обізнаності груп ризику задля запобігання цьому злочину в майбутньому.

“Останні два роки були дуже важкими для України: революція Гідності, анексія Криму, військовий конфлікт на сході країни, хвиля внутрішньо переміщених осіб, поглиблення економічної кризи, безробіття, девальвація національної валюти і т.д. Всі ці події негативно вплинули на населення України особливо на найбільш вразливі соціальні групи. Ці процеси призвели до швидкого зростання міграції в країні і трудової міграції за кордон. Також ми спостерігаємо зростання випадків торгівлі людьми. У ситуації збройного конфлікту і кризи в Україні багато чоловіків, жінок і дітей страждають від різних форм торгівлі людьми, таких як трудова та сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, втягнення дітей у збройні конфлікти, залучення до злочинної діяльності, примусові ранні шлюби, торгівлю органами, продаж дітей, використання людей в Інтернеті, а також інші форми нелюдського поводження, за кордоном і всередині країни. Відсутність інформації та недосконалість державної системи соціального захисту в Україні призводить до збільшення числа людей, які постраждали від торгівлі людьми” – зазначає координатор проектів Карітас України з запобігання торгівлі людьми Наталія Голинська.

За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 160 тисяч українців постраждали від сучасного рабства протягом останніх 24 років. Хоча за офіційною статистикою Міністерства соціальної політики у 2012-2015 роках статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, було встановлено лише 94 громадянам , серед них 41,5% чоловіків, така ж кількість жінок і 17% становлять діти (!). У більшості випадків це трудова експлуатація – 42, сексуальна експлуатація – 24, 19 випадків жебрацтвом, а також комбіновані форми торгівлі. Серед країн, де наші громадяни стали жертвами торгівлі людьми, Україна поряд з Росією є лідерами.

У 2015 року Державний департамент США оприлюднив традиційний щорічний звіт про торгівлю людьми у світі. Уже декілька років поспіль Україна потрапляє до країн другої категорії, за діяльністю яких потрібен нагляд. Звіт характеризує Україну як «країну походження, транзиту та призначення для чоловіків, жінок та дітей, яких піддають примусовій праці та сексуальній експлуатації». Українці стають жертвами торгівлі людьми не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччини, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу. Через російську агресію понад 1,7 мільйона осіб зі Східної України стали вимушеними переселенцями. Ці люди є особливо вразливими до експлуатації і потребують превентивного супроводу та консультування.

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: