Image

Карітас Львова готується до виставки-ярмарку

0 Comments


01.12.2015, Львів

У «Центрі соціальної допомоги» Благодійного фонду «Карітас-Львів УГКЦ» 3 грудня відбудеться виставка-ярмарок «Веселе рукоділля». Особи літнього віку виготовляють власноруч вироби, зокрема, новорічні і різдвяні листівки, картини, різдвяні віночки, ялинкові прикраси, святкові свічки, браслети. Ці вироби реалізовуватимуться на виставці-ярмарці. Виручені кошти підуть на подальшу діяльність «Центру соціальної допомоги».Метою заходу є підтримка та розвиток творчого потенціалу самотніх малозабезпечених людей та інвалідів похилого віку. У рамках акції проводяться також майстер-класи. Один з майстер-класів провів член спілки художників України, викладач образотворчого мистецтва Тарас Носар, вимушений переселенець з Донецька. Також для допомоги запрошено студентів Львівського вищого художнього професійного училища.

Проект «Соціальний центр для потребуючих міста» започаткований спільно з «Просвітою» у 2004 році. Його ціллю було допомогти одиноким старшим львів’янам, які перебувають у скрутному матеріальному становищі та проживають у незадовільних побутових умовах. За час своєї діяльності користувачі Центру брали участь у всіх суспільно-важливих заходах, що проводились як церковною, так і міською, обласною владою Львова.

Після завершення проекту, з огляду на соціальні потреби та бажання осіб похилого віку бути соціально активними та корисними суспільству, БФ «Карітас-Львів УГКЦ» продовжив діяльність «Центру соціальної допомоги», не зважаючи на відсутність окремого фінансування.

Щодня особи літнього віку збираються у приміщенні «Центру соціальної допомоги». Тут вони мають можливість спілкуватись, проводити разом час, обговорювати наболіле. Жваву бесіду доповнює гарячий чай чи кава, а також смачні канапки.

У центрі можна скористатись послугами пральні та душу. Час від часу організовуються екскурсії, спільні поїздки, творчі вечори, перегляди фільмів. Щосереди приходять студенти-практиканти 5 курсу Львівської духовної семінарії. Вони проводять морально-духовні бесіди, заняття з історії церковної музики та вивчення Біблії, ведуть екскурсії по Львову, розповідають про історію визначних культурних пам’яток і храмів. Користувачі проекту разом із семінаристами відвідали Крехівський монастир, побували у селі Раковець, яке відоме своїм цілющим джерелом.

Щодня у центрі буває близько 10-15 осіб, загалом постійно послугами центру користуються 32 осіб.

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: