Image

Гаївки

0 Comments


Гаївки – традиції українського народу
27.04.2009
Великодні свята – радість для усіх… Христос здійснив найбільше чудо – воскрес із мертвих і дарував нам життя. Все довкола сповнюється радістю, оживає, всі люди усміхнені, вітають одне одного і, ділячись свяченим яйцем, складаютьсвяткові побажання.
 
Особливим виявом великодньої радості в селах України були гаївки й різні ігри на майдані коло Церкви. Веснянки-гаївки є створені нашими прародичами ще в ІV-VI сторіччі (а може і раніше) за часів Антської держави. Крізь морок тисячоліть, через століття великих негод, війн, наїздів, поневолення вони дійшли до нас, затримавши свою провідну думку, головну ідею, свій зміст – замінено лише слова стародавні на нові…
 
На превеликий жаль, традиції в теперішній модерний час відходять на задній план. Багато молодих людей, дітей не знають про обрядові звичаї нашого народу, тому важливим моментом в сьогоденні є підтримати ці скарби високої культури нашого минулого.
 
26 квітня діти та молодь Центру соціально-психологічної допомоги для дітей та молоді Карітас Івано-Франківськ УГКЦ,  у рамках свята «Великодній кошик» нагадали людям про гаївки. Діти та неповносправна молодь разом з волонтерами, біля храму Успіня Пресвятої Богородиці у с. Крихівцях, поділилися з усіма присутніми воскресною радістю, засвідчили глибоку віру і любов до своїх обрядів. Наші прадіди вважали ці традиції і звичаї українського народу за святиню й велич, хоронили їх, зберігали та дотримувались. І сьогодні вихованцям Центру вдалося розпалити серця тих людей, які втратили справжнє відчуття свята. Через вияв відкритості та духу єдності раділи всі: і великі, і малі. Адже ці скарби високої культури нашого минулого віддзеркалюють наш внутрішній світ.
 
Отож, давайте дотримуватися своїх традицій, щоб передавати їх своїм нащадкам, як дорогоцінний скарб, із роду в рід!

Categories: Новини
uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: