Image

В Карітасі Івано-Франківську провели круглий стіл на тему паліативної допомоги

0 Comments


27.03.2014, Івано-Франківськ
26 березня на базі Івано-Франківського Карітасу відбувся круглий стіл на тему “Налагодження співпраці мультидисціплінарних виїзних бригад Карітасу з лікувальними закладами міста для ефективного надання допомоги паліативним хворим”. Участь у круглому столі взяли представники обласного хоспісу, лікарень, поліклінік міста й області. Завданням заходу було налагодити дієвий механізм співпраці з медичними закладами, обмінятися контактами задля майбутньої спільної роботи.

Виконавчий директор місцевого Карітасу Наталія Козакевич розповіла медикам про проект “Паліативна допомога в Івано-Франківську”, який діє вже третій рік і фінансується Карітасом архиєпархії Відня. Проект спрямований на збереження  найкращої якості життя невиліковно хворих у фізичному, психічному, духовному та соціальному плані.Діагноз “хвороба невиліковна” є величезним шоком для хворого та його родини. Як правило, встановивши такий діагноз, лікарі виписують хворих додому і родина опиняється сам-на-сам з незнаними досі проблемами. Як полегшити страждання людини, яка переживає жахливий біль? Як доглядати за лежачими хворими, щоби не утворилися пролежні? Як робити інє’кції та перев’язки? Де взяти інвалідний візок? Де взяти кошти на дороговартісні ліки? Як пережити душевний біль від усвідомлення майбутньої втрати близької людини? Усі ці питання перетворюються на реальні проблеми для родини невиліковно хворого та для нього самого. Карітас має на меті облегшити страждання не лише хворого, але й навчити родину, друзів чи сусідів (якщо людина одинока) надавати правильну та ефективну допомогу, щоби зменшити страждання пацієнта.

У проекті Карітасу Івано-Франківськ УГКЦ працює виїзна мобільна бригада, яка відвідує важкохворих вдома і надає їм комлексну допомогу. До складу бригади входять лікарі, медсестри, соціальні працівники , психологи та духівник. Догляд за пацієнтом залежить від стану його здоров’я та потреб: роблять ін’єкції, масажі з метою профілактики пролежнів,  вимірюють життєво необхідні показники тощо, а соціальні працівники за потребою прибирають, закуповують продукти, виробляють субсидії, відправляють листи.

Сьогодні важливим чинником покращення якості життя важкохворих є надання їм матеріальної допомоги у вигляді медикаментів, засобів догляду (калоприймачі, одноразові пелени, підгузники, тест-смужки для вимірювання цукру в крові тощо), засобів особистої гігієни та продуктів харчування.

Карітас також безкоштовно надає у користування (в прокат) необхідне реабілітаційне обладнання:  інвалідні візки, ходунки, милиці, підлокітники, крісла-туалети, функціональні ліжка, протипролежневі матраци, масажери та аплікатори. Працівники Карітасу проводять інструктаж із використання обладнання та за потреби – навчальний тренінг щодо догляду за важкохворими. Окремий сегмент роботи – це психологічна та духовна підтримка важкохворих та їх родичів.

«За минулий рік мультидисциплінарна бригада здійснила 385 виїздів, під час яких було надано 40,993 медичних, соціально- побутових,  психологічних послуг для 54 паліативних пацієнтів – набувачів проекту. Загалом сьогодні Карітас опікується 115 невиліковно хворими, з них 23 особи – перенаправлені  Франківським фтізіопульмоцентром, 31 особа – пацієнти міських поліклінік, які були направлені  хоспісом для отримання паліативного догляду, решта – жителі міста та області, які безпосередньо звернулись за допомогою в Карітас», – звітують у місцевому Карітасі.

Але це –  лише мала дещиця, адже кваліфікованої паліативної допомоги на Прикарпатті потребує значно більше людей. Як розповіла Ірина Слугоцька, директор обласного “Хоспісу”, у 2012 році на Прикарпатті померли 16,802 хворих, з яких 80% потребували палітивної допомоги. Також в області зареєстровано 84,000 осіб з інвалідністю, яким необхідна комплексна допомога вдома.

Карітас України та зокрема Карітас Івано-Франківськ УГКЦ звертаються до усіх медичних установ національного рівня, міст та областей з закликом до взаємодії з метою підвищення ефективності надання паліативної допомоги потребуючим.

Categories: Новини
uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: