Image

Ні абортам! Карітас вживає просвітницько-профілактичні міри задля запобігання проведення абортів в Україні

0 Comments


30.10.11
В рамках проекту «Мережа дитячих соціальних центрів для дітей трудових мігрантів» у Карітасі Івано-Франківськ УГКЦ нещодавно було проведено просвітницько-профілактичний захід на тему «Несвідоме зло. Попередження аборту та висвітлення всіх можливих його наслідків для жінки». Захід присвячений гострій соціальній проблемі абортів в Україні, ? по суті, проблемі легалізованого дітовбивства, яке щорічно забирає сотні тисяч життів невинних дітей, майбутнього нації.

Саме з метою висвітлення проблематики абортів та шляхів його поширення, формування відповідного ставлення підлітків та молоді Івано-Франківська до цієї проблеми на зустріч була запрошена лікар та викладач медичної академії Галина Гвоздецька, яка безпосередньо і практично знайома із цією проблемою. Участь у заході взяло 23 підлітків віком 14-16 років.



Завданням зустрічі дітей в місцевому Карітасі було окреслити статистику абортів в Україні, оглянути чинне законодавство в сфері захисту життя, розглянути медико-психологічні, моральні аспекти і наслідки аборту, його вплив на здоров’я жінки та стабільність подружжя і сім’ї. Також діти радо долучились до дискусії про відповідальність як жінки, так і чоловіка у рішенні зробити аборт.

«Яка страшна правда приховується за медичним терміном «штучне переривання вагітності»! Переривання людського життя, обірваний подих беззахисної істоти, яка не може захистити себе та сподівається на захист своєї єдиної та найріднішої мами.

Але матері, які неспроможні опиратися волі чоловіка, батьків, суспільства, своїм бажанням та пристрастям вбивають, на жаль, інколи своє рідне дитятко…», ? цими словами Леся Дорош, координатор роботи із дітьми трудових мігрантів у Івано-Франківську, завершила обговорення теми зустрічі із підлітками.

Згідно статистики, в 1990 році Україна була на 2-му місці після Росії за кількістю абортів (понад 1 000 000 на рік). Сьогодні офіційна цифра становить понад 200 000 випадків на рік. Але це статистика лише закладів охорони здоров’я, а ніхто ж не рахує кількість абортів, проведених приватними клініками, а також самовільних.

При наявному в Україні стані речей ці наслідки вже поширилися на все суспільство. 1 млн. подружніх пар в Україні неплідні, з них 868 тисяч – жінки і основною причиною жіночої неплідності у 80 % випадків є аборт. Карітас б’є на сполох і вважає за обов’язок змінити звичне ставлення до явища абортів і збільшити кількість просвітницької інформації, роботи із підлітками та молоддю в даному напрямку.

На зустрічі у Карітасі підлітками було роздано додаткові інформаційні матеріали про аборти. Надано їх регіональним відділенням Українського Біблійного Товариства.

Categories: Новини
uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: