Image

Допомога літнім особам

0 Comments


Здоров’я у старості
17.08.2010
Для своїх підопічних похилого віку Карітас Івано-Франківськ УГКЦ організував медичне обстеження та навчально-тренувальну зустріч. Літнім особам перевірили стан здоров’я, надали поради щодо лікування та попередження негативних проявів хронічних захворювань та ознайомили із роботою лікувальних тренажерів,якими вони тепер можуть користатися.
 
11 липня була проведена щотижнева зустріч людей похилого віку «Старість в радість». Великий акцент під час зустрічі робився на налагодженні доброзичливого контакту між працівниками Карітасу та самими потребуючими, адже саме такий підхід та взаємне розуміння дасть можливість ефективно співпрацювати та допомагати. Лікар розповіла присутнім про проблеми зі здоров’ям у старшому віці, а також про можливі ускладнення хронічних  захворювань та  їх негативні наслідки.  Була проведена бесіда і про те, наскільки є важливим створення комфортної домашньої обстановки, що значно полегшує догляд за хворими, сприяє переміщенню по кімнаті та  запобігає травматизму.

18 липня відбулася ще одна зустріч людей похилого віку, під час якої волонтери та працівники Клубу «Надвечір» і проекту «Домашня опіка» зайнялися наданням медичних послуг учасникам зустрічі (вимірювали артеріальний тиск, рівень цукру в крові), а при потребі та бажанню своїх підопічних надавали їм корисні поради щодо лікування та попередження виникнення негативних проявів хронічних

захворювань.
Не менш цікавою та корисною була навчально-тренувальна зустріч, що відбулася 1 серпня. Зважаючи на  зміст і тему тренінгу «Лікувальна фізична культура: елементи реабілітації хворих з використанням спортивних тренажерів», учасниками її були в основному «юні» пенсіонери Клубу «Надвечір». Навчання проводив тренер-інструктор, який ознайомив присутніх з роботою кожного тренажеру та його дією на м’язи та суглоби людини. Потім учасники тренінгу мали можливість випробувати свої сили та можливості на тренажерах, додатково отримати консультацію та пораду інструктора.

На тренінг разом з батьками та бабусями прийшли діти, які виявили неабиякий інтерес до навчання та з великим задоволенням повторювали рухи тренера. Позитивним результатом  цього тренінгу стало те, що, усвідомлюючи важливість фізичних вправ, учасники виявили бажання регулярно відвідувати тренажерний зал Карітасу або винаймати тренажери на тимчасове користування вдома.
 
Зустрічі відбулися завдяки діяльності проекту «Клуб людей похилого віку «Надвечір», який здійснює реалізацію програми «Місце зустрічі – Діалог» Німецького Фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє». Одним з  пріоритетних завдань цього проекту і  є  підвищення соціального статусу людей похилого віку шляхом організації різноманітних зустрічей для цієї категорії населення, завдяки яким люди відчувають своє місце в суспільстві та небайдужість молодого покоління до їхнього життя.

 

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X