Image

Зміцнення здоров’я, стійкості громад та засобів до існування в Донецькій та Луганській областях

Раді повідомити вам, що в грудні 2020 року БО «БФ «Карітас Запоріжжя», БО «БФ «Карітас Донецьк» та БФ «Милосердя-Луганськ» за підтримки МБФ «Карітас України» починає реалізацію проекту «Зміцнення здоров’я, стійкості громад та засобів до існування в Донецькій та Луганській областях», який фінансується  АВСТРІЙСЬКИМ АГЕНТСТВОМ РОЗВИТКУ (ADA) за кошти АВСТРІЙСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА З РОЗВИТКУ (ADC) та Карітас Австрія.

Мета проекту – сприяння підтримці та захисту життя вразливих верств населення та внутрішньо переміщених осіб у районах, що постраждали від конфлікту, у Донецькій та Луганській областях шляхом заходів зі сталого відновлення та стійкості.

Проект триватиме півтора року та планує охопити понад 12,8 тис людей, які отримають різноманітну допомогу та підтримку. Це:

  • Літні люди з інвалідністю та особливими потребами; одинокі; з низьким рівнем доходу
  • Домогосподарства з низьким рівнем доходу, особливо ті, що очолюються жінками
  • Люди з інвалідністю та особливими потребами
  • Багатодітні родини
  • Діти

Учасниками проекту можуть стати мешканці громад населених пунктів: Валуйське, Макарове, Вільхове та Золоте в Луганській області, та Новобахмутівка, Новоселівка в Донецькій області.

Основні активності проєкту:

Домашня опіка. 150 людей похилого віку з особливими потребами, включаючи прикутих до ліжка та нерухомих людей отримають послуг з домашньої опіки. Супровід здійснюватиме 15 підготовлених місцевих робітників два рази на тиждень протягом 16 місяців.

Гігієнічні набори. 300 літніх людей з особливими потребами, включаючи 150 прикутих до ліжка та нерухомих людей отримають 900 гігієнічних наборів.

Психосоціальна підтримка. Що найменше240 людей, які проживають у визначених населених пунктахта потребуютьпсихосоціальної допомогиотримаютьконсультації психологів відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжвідомчого постійного комітету (IASC).

Інформаційна кампанія про заходи попередження COVID-19 та гендерного насилля. 18 000 інформаційних листівок з питань попередження захворювань на COVID-19 та запобігання гендерного насилля будуть роздруковані та поширені серед мешканців визначених населених пунктів.

Набори індивідуального захисту. 1200 наборів індивідуального захисту з масками та антисептиком будуть закуплені та розповсюджені длялюдей похилого віку та груп високого ризику Covid-19, а також іншим вразливим мешканцям.

Згуртованість громад. Для посилення залучення громади та місцевої відповідальності з метою сприяння створенню стійких ініціатив та рішень, проект сприятиме організації 48 заходам з активізації громад.

Відновлення засобів існування. Для розвитку підприємництва, 60 активних мешканців отримають необхідні знання на тренінгах з розвитку підприємницької діяльності. 30 успішних випускників, що пройшли навчання та захистили свою бізнес ідею, мають можливість отримати фінансову підтримку на реалізацію власного підприємництва. Тренінги особливо спрямовані на підтримку жінок. Протягом 3 місяців реалізації бізнес ідеї, кожен отримувач гранту буде супроводжуватись експертами та менторами відповідних напрямків підприємництва.