Основні напрямки
подолання ВІЛ/СНІДу
17.10.2010
17.10.2010
13 жовтня в Трускавці відбулася робоча зустріч з питань подолання епідемії ВІЛ/СНІДу. Її провів Преосвященний Владика Ярослав (Приріз), Єпископ-коад’ютор Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, за участю Моніки Розенбаум, консультанта з питань ВІЛ/СНІДу в Східній
Європі (Католицьке відділення в справах світової охорони здоров’я) та о. Ігоря Козанкевича, Голови Соціальної комісії Єпархії.
Під час зустрічі присутні викреслили два основні напрямки праці у сфері подолання ВІЛ/СНІДу, в яких на даному етапі покликана діяти Церква. Перший – це інформаційно-підготовчий, адже, як сказав владика Ярослав: «Церква повинна говорити про епідемію ВІЛ/СНІДу на фаховому, доступному і водночас переконливому рівні». Йдеться про підготовку високопрофесійних спеціалістів у цій ділянці праці та про профілактику епідемії ВІЛ/СНІДу.
Іншим важливим напрямком є допомога тим, хто вже є ВІЛ-позитивним. Найперше, це морально-психологічна підтримка зі сторони духовенства та мирян, а також скерування до медичних закладів на лікування.
Присутні погодилися з владикою Ярославом (Прирізом) у тому, що сьогодні Церква для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу має послуговуватись не лише священиками чи семінаристами, але й воцерковленими мирянами. Було також констатовано, що ефективна праця буде неможливою без створення належної матеріальної бази. У цьому контексті було відзначено, що в Самбірсько-Дрогобицькій Єпархії є добрі задатки для праці в цьому напрямку. Зокрема, тут діє Реабілітаційний центр «Назарет» для осіб узалежнених від наркотиків, котрі, по-суті, є групою підвищеного ризику зараження ВІЛ/СНІД-ом.
Tags:
Categories:
Новини