Image

Моніторингові візити REMARKET: як Карітас допомагає бізнесу в Коломиї та на Львівщині

День перший: Коломия

Якщо вам будуть розповідати, що керівника програми Livelihood Карітасу України у Коломиї неможливо було відірвати від запашної здоби, яку випікає одна з учасниць проєкту REMARKET Оксана Чабанюк, можете сміливо… вірити. Саме так і було. Але про все по черзі.

30 червня та 1 липня учасників програми «Гроші за працевлаштування» проєкту REMARKET з Карітас Коломия і Благодійний Фонд «Карітас Львів УГКЦ» з моніторинговими візитами відвідали:

  • керівник програми Livelihood Карітасу України Василь Мікула (Vasyl Mikula),
  • проєктна менеджерка REMARKET Карітасу України Андріана Тереховська,
  • старша менеджерка проєкту REMARKET Карітасу Швейцарії Юлія Пиндус,
  • технічний радник з питань засобів до існування Кшиштоф Лізак.

Такі візити потрібні команді проєкту, щоб зустрітися з учасниками, побачити їхні досягнення, дати поради та рекомендації. Але й самі учасники чекають на ці зустрічі з нетерпінням. Адже для них це – можливість продемонструвати свої здобутки, отримати фахові поради та… пригостити своєю продукцією.

Приємною несподіванкою стало те, що за власною ініціативою учасники проєкту об’єдналися у спільноту, яка комунікує та підтримує одне одного в бізнесі. Тож оскільки команді не вистачало часу, щоби відвідати всіх підприємців, Чабанюк Оксана зібрала продукцію колег по проєкту та пригостила нею гостей.

«Співпраця з Карітасом допомогла мені познайомитися з багатьма крафтовими виробниками нашого міста. Їхні історії й наполегливість надихають розвиватися й рухатись далі», – каже власниця пекарні, чия запашна випічка і вразила керівника програми Livelihood Карітасу України.

Василь Мікула: «Хліб, який випікає Оксана Чабанюк, має скуштувати кожен українець: його готують з любов’ю, за старовинними рецептами та тільки з натуральних інгредієнтів. Оксана вже вдруге бере участь у наших проєктах та завдяки проєкту REMARKET працевлаштувала додаткових працівників. Вона планує масштабувати виробництво. Для мене Оксана – взірець сучасного підприємця: постійно навчається, прагне вдосконалення, не боїться пробувати».

Цей день у Коломиї запам’ятається учасникам візиту не тільки цифрами прибутку та планами розвитку, а й:

  • запашним медом від Mykhailo Maihutiak,
  • малиновим варенням від Малинова Фазенда (Руслан Кулька та Iryna Mahetchuk),
  • ароматною олією від Мавиле Матич,
  • ягідним конфітюром від Чорний Когут

Шкода, що фото не передає аромат здоби та смак варення.

PS: А ще у понеділок у гостей з Карітасу Україна та Карітасу Швейцарії були приємні візити до: Школи кравецької майстерності Ярослава Леміш та виробництва напівфабрикатів ТМ «Пліхтячок» Пліхтяка Юрія, кожне з яких заслуговує окремої розповіді. Оскільки, домашні вареники заправлені шкварками то – щось неймовірне. Тож чекайте на нові публікації від Карітас України.

День другий: Львів

На другий день були моніторингові візити до учасників програми «Гроші за працевлаштування» проєкту з Львівщини.

Не кожен день вам випадає можливість випробувати себе в ролі бджоляра. Не просто випробувати, а й взяти участь у переселенні справжньої бджолиної сім’ї. Було трохи лячно: і у Василя, і в Андріани – це був перший такий досвід. Але, як потім зізналася Андріана, як тільки вона одягла костюм пасічника, всі страхи зникли, залишилося тільки бажання, як найкраще впоратися з цим нелегким завданням.

Екопасіка крафтових продуктів «Українська медоносна бджола» Романа Білявського, Віктора Ковалика та Олександра Франковського – пасіка, багато в чому, унікальна. По-перше, тут дійсно все екологічно чисте, оскільки розташована вона недалеко від села Свірж, трохи далі від доріг та промислових об’єктів. По-друге, в процесі догляду за бджолами та виготовленні власне меду, використовують виключно натуральні засоби й інгредієнти та ніякої хімії. І тому мед виходить: смачний, ароматний та по-справжньому корисний.

«У Романа є унікальне уміння: поєднати системність бізнесу з екологією продукту. В планах у нього отримати сертифікацію та працевлаштувати ветеранів. Для нас дуже важливо, що пасіка «Українська медоносна бджола» сприяє розвитку економіки місцевої громади та створює нові робочі місця. А на сьогодні, завдяки проєкту REMARKET та напряму Гроші за працевлаштування, він вже долучив до свого бізнесу двох працівників», – розповів Василь Мікула.

Як зізнався потім Василь, що після відвідин пасіки у нього народилася мрія: як тільки з’явиться вільний час, завести й свою пасіку та зайнятися бджільництвом.

Далі було швейне кутюрне виробництво Оксани Мухи, де у всіх була можливість познайомитися з високим професійним рівнем кравчинь, які працюють у майстерні. До речі, саме завдяки проєкту REMARKET та його напряму «Гроші за працевлаштування» Оксана отримала можливість залучити до справи цих майстрів своєї справи.

Слід зазначити, що для Василя Мікули швейна справа – рідна. Вже кілька років його «швейка», як сам її називає Василь, виготовлює спецзамовлення. Тому візит до виробництва Оксани Мухи мав ще й професійний компонент. Всі учасники візиту із захопленням спостерігали, як він та Оксана професійно обговорюють всі нюанси виробництва.

«Тішуся, що завдяки компоненту «Гроші за працевлаштування» можемо підтримувати як вразливе населення, так і бізнес. Приємно бачити розвиток проєктних команд, їхню роботу з таким різноманітним приватним сектором, громадськими організаціями й місцевою владою, а також те, якою сталою є наша підтримка та як вона зростає від проєкту до проєкту: учасників навчальних програм для бізнесу у проєкті ELIS стає дедалі більше. Багато з них, беруть участь вже у наступному проєкті – REMARKET, працевлаштовуючи та створюючи нові робочі місця», – розповідає Андріана Тереховська.

А у нас для вас ще багато цікавого, корисного та такого, що надихає, тож підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах, відвідуйте сайт Карітасу України, і ми обіцяємо інформувати вас про наші програми, проєкти та заходи.


Проєкт REMARKET фінансується нашими партнерами: Caritas Schweiz, Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC – Swiss Development & Cooperation), If! Foundation (IF), Caritas Österreich, Cordaid, Trocaire та реалізується спільно з Caritas Ukraine


Проєкт реалізується Карітас Донецьк у м. Дніпро, Карітас Коломия, Caritas Odesa UGCC, Проєкти з відновлення життєдіяльності.Livelihood Карітас Хмельницький, Карітас Львів


#Livelihood #Livelihood_CaritasUkraine #REMARKET #REMARKET_CaritasUkraine #REMARKET_CaritasUkraine_CashForJob #ВасильМікула #VasylMikula


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: Новини