![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/56398250_1236304609870309_6357511205443076096_n.jpg)
01 квітня 2019 року на острові Хортиця у Запоріжжі пройшла ЕкоТолока. Карітас Запоріжжя приєднався до події у якості партнера, залучивши 30 волонтерів з числа школярів, студентів та викладачів вищих навчальних закладів. Так, толока об’єднала осіб різного покоління заради спільної мети – зробити Запоріжжя чистим!
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/56551682_1236302696537167_8665649836021776384_n.jpg)
Організатори події – журнал «Афіша» та телеканал «TV-5» за підтримки Департаменту культури і туризму, організували так, щоб учасники акції не просто прибирали територію, а й сортували сміття – пластик, скло, папір. За тим, щоб зібране потрапило до правильного ящика слідкували представники ініціативи «Кольорові Відра». Усе, що не підходило для сортування волонтери, відправляли до сміттєвоза.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/55840502_1236303206537116_646391581615587328_n.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/55865089_1236303799870390_484707640836882432_n.jpg)
Коли гора зібраного сміття була подолана, на волонтерів та волонтерок чекав приємний сюрприз – захоплююча екскурсія стежками загадкової Хортиці від трьох талановитих екскурсоводів.
Кожен мав можливість обрати свій маршрут і свого екскурсовода до душі. Такими чином учасники здійснили цікавий екскурс в минуле та відкрили для себе загублені таємниці улюбленого острова та Запоріжжя загалом.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/55861068_1236304019870368_3022557172698447872_n.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/04/56539146_1236302879870482_3298809688220499968_n.jpg)
На завершення програми на всіх чекав смачний сюрприз – піца.
Весняні свята і пікніки не за горами! Будьте ласкаві, прибирайте за собою і не смітіть! Тільки спільними зусиллями ми можемо зробити нашу країну чистою!