
У березні закінчився проєкт «Зимова допомога: Підтримка вразливих домогосподарств, що постраждали від війни на сході та півночі України». Через нього потребуючі мешканці Харківщини, Сумщини та Полтавщини отримали грошову допомогу на комунальні послуги та тверде паливо.
Проєкт тривав 7 місяців і відбувався завдяки підтримці Католицької Служби Допомоги (CRS).
Потребуючі не раз вражали нашу команду своєю добротою, патріотичністю та вірою в краще. Здавалося б, там, де особливо часто лунають обстріли, немає місце для посмішок. Але люди до всього звикають.
На головному фото – учасниця проєкту Раїса Романівна. Її котик – у переносці, бо так вони разом з ним спускаються у погріб, коли починаються сильні обстріли.
Раїса Романівна радо зустрічає в себе команду проєкту, яка приїхала з моніторинговим візитом, і запрошує до свого скромного та охайного будиночка. Колись тут кипіло життя, приїздили онуки та ще й залишалися на все літо. Сьогодні через війну жінка залишилася сама у прикордонному селі, що знаходиться дуже близько зони активних бойових дій. Рідні живуть у Сумах, хтось виїхав ще далі. Тож до батьківського дому в Пушкарівці донька із зятем приїздить не часто. Тепер це сіра зона і не так просто сюди дістатися.
Компанію Раїсі Романівні їй складає котик Рижик та декілька курочок, яких вона доглядає і годує. На її вулиці залишилося небагато сусідів – в основному люди старшого віку.
Через цей проєкт Раїса Романівна та інші потребуючі мешканці Битицького старостинського округу мали можливість отримали багатоцільову грошову допомогу. Витратити її пані Раїса вирішила саме на закупку твердого палива:
«Для мене ці гроші – єдина можливість купити дрова на зиму. Не знали ми, чи буде у нас газ, чи будуть гроші на нього. А на ці 10 800 грн я змогла купити дрова. Отак і перезимували з Рижиком. Я дуже вдячна, що ви мене виручили!»

А це пані Оксана. Вона ‒ ВПО з Донеччини. Оксана приїхала на Полтавщину з родиною з семи осіб. Не лишила й домашніх улюбленців: усіх своїх собак і котів сім’я взяла з собою.
«Ми до кінця залишалися в Покровську, допомагали нашим людям, ‒розказує пані Оксана. – Велике дякую за фінансову допомогу, адже завдяки їй ми змогли закупити дрова». І цієї зими в будинку Оксани було тепло.



«Раніше також було важко, але була змога працювати, а зараз стало дуже важко», – ділиться Наталія Олексіївна з Харківщині. Вона вже понад 40 років живе в селищі Печеніги.
До повномасштабної війни пані Наталія вела звичайне життя: працювала на пошті, займалася сільським господарством і домогосподарством. Однак через інвалідність та проблеми з опорно-руховою системою вона втратила змогу працювати. Зараз жінка отримує лише пенсію, яка не може покрити всі потреби. Її діти допомагають, чим можуть, але повністю покрити витрати – на дорогі ліки, їжу, комунальні послуги – не вдається. Особливо складною ситуація стає взимку: через високі ціни на дрова людям із вразливих категорій важко забезпечити тепло в оселях.
Завдяки фінансовій підтримці благодійників Наталія Олексіївна отримала змогу закупити дрова для опалення свого будинку на осінньо-зимовий період 2024-2025:
«Для мене це дуже велика допомога. Я всім дякую за підтримку та матеріальну допомогу на дрова. Зараз я можу не перейматися, що не вистачить дров, та спокійно опалювати будинок», – розповідає вона.
Загалом через цей проєкт допомогли:
- у Харківській області 571 сім’ї грошима на дрова і 490 сім’ям грошима на комунальні послуги.
- У Полтавській області 720 сім’ям грошима на дрова та 157 сім’ям грошима на комунальні послуги.
- У Сумській області 101 сім’ї грошима на дрова та 201 сім’ї грошима на комунальні послуги.
Також на Сумщині через цей проєкт видавали багатоцільову грошову допомогу. Кошти отримали 238 сімей, які найближче живуть до кордону з Росією. Цю допомогу надавали з метою дати людям можливість добровільно евакуюватися на безпечніші території.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/
Tags: