Дивіться наживо: Всеукраїнська конференція: «Правда і травма: у пошуках шляхів до зцілення»
Мета: об’єднати дискурси важливості опрацювання історичної правди, збереження пам’яті народу та зцілення колективної травматизації.
Посилання на конференцію – https://us02web.zoom.us/j/84096384118
Назва проекту: «Долаючи розломи в громадах, що постраждали від конфлікту: від зцілення до співпраці».
Мета: Проект має на меті сприяти стабілізації та соціальній згуртованості в українському суспільстві, що страждає від конфлікту, шляхом зміцнення процесів примирення та миробудування.
Опис проекту:
З 2016 року Карітас реалізовує проекти з миробудування, в які на кінець 2020 року залучено понад 30 000 людей. Діяльність проектів з миробудування сприяє стабілізації постраждалих від конфлікту та налагодженню контакту і дружніх стосунки між різними цільовими групами, такими як ВПО, місцеве населення та ветерани війни. Крім того, Карітас сприяє співпраці та налагодженню відносин між представниками різних груп миробудування в Україні. Карітас працює на місцевому, регіональному та національному рівнях. Він співпрацює з релігійними лідерами, університетами, школами та постачальниками соціальних послуг для спільної роботи та подолання напруження та недовіри, також пошуку інклюзивного способу співіснування в суспільстві.
З серпня 2019 року розпочався проект «Долаючи розломи в громадах, що постраждали від конфлікту» за підтримки МЗС Німеччини та Карітас Німеччини. Він втілюється в 5 регіонах: Київ, Харків, Краматорськ, Кам’янське та Івано-Франківськ.
Найважливіший урок, підтверджений результатами аналізу конфлікту, проведеного Карітасом у 2018 році, – це те, що риторика й емоції колективної віктимізації, втрати та відчаю, а також ментальні моделі виключення, засновані на стереотипізації та звинуваченні, є одними з ключових рушійних факторів конфлікту в українському суспільстві.
В рамках проекту «Долаючи розломи в громадах» з 2019 року посилено співпрацю з засобами масової інформації та відповідними лідерами громадської думки для сприяння поширенню риторики інклюзивності та мирного співіснування в українському суспільстві. Працюючи з травмою на індивідуальному та колективному рівнях, Карітас сприяє попередженню поглиблення соціальної напруги та поляризації, а також ескалації насильства.
Проект сприяє стабілізації та соціальній згуртованості в українському суспільстві, що страждає від конфлікту, шляхом зміцнення процесів примирення та миробудування:
• Підтримка постраждалих від конфлікту осіб та груп у формуванні та використовуванні конструктивних механізмів подолання психологічних конфліктів внаслідок тривалого насильницького конфлікту, як-от особистих втрат і стигми. Це індивідуальні та групові психологічні консультації та групи самодопомоги.
• Створення нових мереж спілкування та соціальних взаємозв’язків у групах соціальної напруги на місцевому рівні сприятиме у розв’язанні громадами конфліктів у ненасильницький спосіб. Це ряд заходів культурного спрямування, тренінгів та зустрічей.
• Об’єднавши супутні дослідження, обмін та налагодження контактів з ключовими зацікавленими сторонами на місцевому, національному та міжцерковному рівнях, «Карітас України» не лише підтримав розробку рішень, пов’язаних із викликами, що постають внаслідок конфлікту, але й продовжує пропагувати риторику примирення та миробудування. Зокрема було розроблено в рамках роботи Всеукраїнської Ради церков та релігійних організацій стратегію співдії релігійних та громадських організацій з миробудування «Український мир».
• Проект зміцнює можливості, ініціативи та громадську присутність людей, груп та організацій, бажаючих брати участь у миробудуванні на місцевому та національному рівнях (з особливим акцентом на стійкості та примиренні). Зокрема це конференції, живі бібліотеки, круглі столи та інші види дискусій.
Друкована продукція:
Каталог “Сіра зона. Людина. Доля”
Всі новини проекту можна прочитати за посиланням