«СТІЙКІСТЬ ТА РОЗВИТОК. Психосоціальна допомога дітям шкільного віку на території Одеської, Тернопільської, Хмельницької областей під час війни в Україні».
Донор: Карітас Австрія та Renovabis.
Мета: Сприяти добробуту, стійкості та соціальній згуртованості громад, шляхом надання психосоціальної підтримки та розвитку потенціалу дітей, їхніх батьків/вихователів та вчителів, щоб підтримувати себе та інших у складних життєвих обставинах.
Географія: 12 громад Одеської, Тернопільської та Хмельницької областей.
Формат: Робота організована у 18 школах на базі Просторів, дружніх до дітей та їхніх батьків у формі позашкільних заходів дозвілля для дітей шкільного віку. 9 кімнат в обласних центрах (3 – Одеса, 3 – Тернопіль, 3 – Хмельницький) та ще 9 в районах цих областей.
Охоплення: понад 8600 дітей, 1640 батьків та 490 педагогів.
Для реалізації проєкту був підготований 41 соціальний працівник та психолог по роботі за методикою «Безпечний простір», розробленою Центром психічного здоров’я і психосоціального супроводу Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА).
«Карітас обрав саме цю програму для навчання персоналу проєкту, оскільки вона показала високу ефективність щодо відновлення психосоціальної стійкості та була затверджена Міністерством освіти та науки України.
За дослідженням НаУКМА, після короткострокового застосування програми у шкільному процесі без психотерапевтичного втручання, рівень психосоціального стресу зменшився більш ніж у 3 рази (з 37% до 11%) та поведінкові показники покращились», – менеджерка проєкту «Стійкість і розвиток» Карітасу України Марина Мартиненко.
Професійна діяльність соціальних педагогів шкіл здійснюється під постійним супроводом фахівців Центру психологічного здоров’я і психосоціального супроводу НаУКМА, шляхом проведення супервізійних сесій, що гарантує якісне і своєчасне розв’язання викликів, які виникають під час практичної роботи з бенефіціарами.
До реалізації проєкту залучено трьох висококваліфікованих психологів, які щоденно підтримують соціальних працівників, надаючи допомогу у проведенні занять, перевіряючи їхні щотижневі плани, допомагаючи з інструментарієм та особливостями підходу до різних дітей.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/
Та оберіть цільове призначення платежу. Дякуємо!