Image

Об’єднані заради миру

0 Comments

12 травня 2022 року, в Афінах завершилась щорічна регіональна конференція Карітасу Європи. 124 делегати із 39 країн обрали свій новий Виконавчий комітет і переобрали Монсеньйора Міхаеля Ландау на посаду президента Європейської мережі на другий термін.

Регіональна конференція, організована Карітасом Греції, відбулась за участі багатьох делегатів. Наскрізною темою заходу була війна в Україні та викликані нею гуманітарні проблеми.

Президент Карітасу України Тетяна Ставнича та виконавчий директор Карітасу Спес В’ячеслав Гриневич також були присутні й поінформували делегатів про реалії війни на місцях. Було організовано сесію солідарності та підтримки, а також хвилину молитви про мир.

Тетяну Ставничу обрано Заступником Президента Карітасу Європи на період від 2023 до 2027 року. Українське представництво увійшло до Виконавчої та Представницької рад цієї мережі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш також виступив перед конференцією, надіславши відеозвернення, щоб привітати присутніх. Він визнав важливість діяльності мережі Карітасу для пом’якшення руйнівних наслідків численних криз, таких як зміна клімату, пандемія COVID-19, а також війна в Україні, щодо найбільш уразливих верств населення світу.

«Ваша відданість миру та справедливості та ваш внесок у боротьбу з бідністю та нерівністю важливіші, ніж будь-коли».

Антоніу Гутерріш, Генеральний секретар ООН

«Наша спільна робота має суттєве значення для багатьох людей на нашому континенті та за його межами. Ми виступаємо за соціальну Європу, здатну впоратися з наслідками пандемії та війни».
Монсеньйор Міхаель Ландау, президент Карітасу Європи

  1. Мир, солідарність і місія – це ключові слова, які прозвучали на перших сесіях. У ході тематичних засідань делегати обговорювали питання пріоритетів у своїй роботі в майбутньому та проголосували за наступні ключові рекомендації.
  2. Створити на національному рівні консультативні комітети із залученням людей, яким ми допомагаємо, та запровадити інші заходи для сприяння розширенню їх повноважень;
  3. Зміцнювати Карітас у місії Церкви;
  4. Дати можливість структурним осередкам сприяти та покращити залучення молоді та жінок до Карітас на всіх рівнях, включаючи управління.

Ці рекомендації будуть спрямовувати міркування європейської мережі, оскільки вони прагнуть втілити Стратегічні рамки на 2021-2028 роки та реагувати на знамення часу.
Карітас Європа – це мережа з 49 організацій із 46 країн, а Регіональна конференція є її головною статутною асамблеєю, яка приймає рішення. В Афінах було обрано наступних представників на період з травня 2023 року по травень 2027 року.
Президент: монс. Міхаель Ландау;
Віце-президент: Тетяна Ставничи;
Члени Виконавчої ради: Карітаси Данії, Німеччини, Грузії, Греції, Італії, Шотландії, Словаччини та України;
Члени представницької ради Caritas Internationalis: Карітаси Німеччини, Італії та України;
Внутрішній аудитор: Карітас Чеської Республіки.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X