Для молоді з особливими потребами зі Львова літо триває досі
25.09.2014, Львівщина Нещодавно 16 неповносправних молодих людей, якими опікується львівський Карітас, провели чотириденний літній табір у мальовничому смт. Славське (Львівська область). Це стало можливим завдяки фінансовій підтримці мережі кав’ярень KREDENS CAFE. Впродовж 8 місяців відвідувачі 7 кав’ярень у Львові та Києві здійснювали благодійні пожертви у спеціальні скриньки. Наприкінці серпня сума зібраних коштів становила понад 6500грн […]
25.09.2014, Львівщина
Нещодавно 16 неповносправних молодих людей, якими опікується львівський Карітас, провели чотириденний літній табір у мальовничому смт. Славське (Львівська область). Це стало можливим завдяки фінансовій підтримці мережі кав’ярень KREDENS CAFE.
Впродовж 8 місяців відвідувачі 7 кав’ярень у Львові та Києві здійснювали благодійні пожертви у спеціальні скриньки. Наприкінці серпня сума зібраних коштів становила понад 6500грн – що уможливило оплату відпочинку для молодих людей з особливими потребами впродовж 4 днів посеред карпатських гір. Решту потрібних коштів для здійснення подорожі було забезпечено за кошти іноземних донорів Карітасу України.
«Ми молились за Україну під відкритими небесами, ходили в гори, «полювали» на гриби, займались фізичними вправами, влаштовували дискотеку та просто отримували неповторні пазли життя – моменти, які грітимуть нас аж до наступного літа та наступного літнього табору», – розповідає Наталя Загайко, координатор місцевого осередку для людей з особливими потребами.
В 2001 році Карітас Львів УГКЦ започаткував Центр дозвілля та соціальної реабілітації осіб з особливими потребами. Завданням діяльності такого осередку є сприяння підопічним з інтелектуальною недостатністю в подоланні соціальної ізоляції, адаптації до життя у громаді, збільшенні власної самостійності, творчій та освітній самореалізації, здобутті і закріпленні набутих навичок.

Відвідувачами Центру дозвілля та соціальної реабілітації є молоді особи віком від 16 років, які мають розумову неповносправність. Щодня з понеділка по п’ятницю працівники місцевого Карітасу задіюють підопічних у різних освітніх заходах, по набуттю соціально-побутових знань, також залучають молодь до творчих гуртків по ткацтву, виготовленню листівок, виробів з бісеру, декупажу, оздобленню свічок. Два рази в тиждень проводяться тренінги із соціальної адаптації. Також для підопічних і їх рідних організовується різноманітне дозвілля: похід в театр, бібліотеку, до цирку, прогулянки містом, екскурсії, відвідини аквапарку, ковзанки.
Загалом мережа центрів для молодих людей з особливими потребами Карітасу України об’єднує роботу 6 таких соціальних центрів у Львові, Івано-Франківську, Коломиї, Дрогобичі, Стрию, Бориславі. Під щоденною опікою перебувають більше 135 неповносправних осіб віком від 17 до 54 років.
Розповідає Ярина Олійник, керівник відділу маркетингу та зв’язків з громадськістю ТзОВ”ЕССЕТ” (мережа кав’ярень KREDENS CAFE): «За останній рік наша мережа пережила багато новинок. По-перше, ми відкрили 2 нові заклади. По-друге, нас знову визнано кращими з кращих: на чемпіонаті баріст України та на конкурсі найкращих кав’ярень Львова.
По-третє, ми зробили черговий крок, аби бути не просто найкращим кавовим закладом, а й спільнотою соціально відповідальною: яка живе серед людей потребуючих, зокрема, і є з ними солідарною. Ми скрупульозно підбирали, з яким благодійним фондом будемо співпрацювати, наскільки ефективна їх робота, наскільки близькою філософія фонду буде нашим працівникам і відвідувачам, і своїм вибором ми задоволені повністю. Карітас України здійснює дійсно чудове служіння потребуючим людям і ми раді бути частинкою цієї праці!».

Теги:
Читайте також
Карітас України посилює підтримку постраждалих громад
Благодійний фонд «Карітас України» продовжує допомагати людям і громадам, які постраждали внаслідок війни. Один із ключових напрямів підтримки — житло, безпечні умови проживання та підготовка родин до зимового періоду.
Карітас України на World Urban Forum 13: які житлові рішення сьогодні шукає світ і який досвід має Україна
Майже 3 мільярди людей у світі сьогодні не мають доступу до належних житлових умов, а понад 1,1 мільярда проживають у неформальних поселеннях та житлових нетрях.
Як руйнування Росією греблі змінило життя громад, підходи до водопостачання та бачення відновлення в Україні
Через три роки після руйнування Каховської ГЕС Україна винесла один із найболючіших уроків війни: вода є питанням національної безпеки.