Image

«Ми роздаємо нужденним лише те, що нам дають інші люди», – о. Іван Данкевич, директор Хмельницького Карітасу

0 Comments

03.02.12
«До благодійного фонду Карітас, що у Хмельницькому, щороку приходить від 70 до 100 т. з. «кризових» дітей, тому сьогодні у місті проблеми “діти вулиці” немає. Зараз ми працюємо з багатодітними, малозабезпеченими, неповними і неблагополучними сім’ями, а також родинами трудових мігрантів, аби завтра їхні діти не пішли на вулицю.

Також запрошуємо до співпраці підприємців, які зможуть допомогти з продуктами харчування, адже в нас діє і благодійна їдальня», ? розповідає о. Іван Данкевич, директор Хмельницького обласного Карітасу в інтерв’ю кореспонденту хмельницької газети «Є», у якому він розповів про багаторічну діяльність фонду.

За словами священика, діяльність хмельницького Карітасу, який у липні 2012 року відзначатиме 10-річчя, розпочалася з проекту «Домашня опіка»: самотнім людям похилого віку, які перебували в скрутних соціальних обставинах, надавали соціальну допомогу.

Крім того, благодійники інтенсивно працювали з «дітьми вулиці». «Спочатку ми збирали інформацію в школах, поліклініках, розпитували місцевих жителів, де ці діти збираються і ночують.

Тоді брали пакунки з солодощами та печивом і залишали все те разом із записками, що хочемо з ними спілкуватися біля люків теплотрас», ? продовжує оповідь о. Іван. Таке заочне спілкування відбувалося ще протягом півроку, а потім працівники Карітасу разом із психологами, педагогами та працівниками Управління у справах дітей міста й області знайшли шляхи ефективної допомоги цим дітям.

В 2011 році вже втретє відбулася акція «Лист Святому Миколаю». Цього разу діти, крім іграшок, книг і одягу, писали, що хотіли б спожити деякі продукти харчування.

«Дякувати Богу, у світі, зокрема на Хмельниччині, багато добрих людей, тому ми постійно знаходимо меценатів. Адже благодійний фонд ? це організація, яка не заробляє, не отримує прибутків, не має свого виробництва. Ми роздаємо нужденним лише те, що нам дають інші люди», ? каже на завершення розмови директор хмельницького Карітасу.

Categories: Новини

Залишити відповідь