Image

Карітас Австрії збирає кошти для допомоги Україні

0 Comments

Президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії монсеньйор Міхаель Ландау закликав федеральний уряд Австрії розширити гуманітарну допомогу в Україні.

4 лютого 2022 року у Відні, з метою привернути увагу австрійської громадськості та влади до поточної ситуації в Україні, відбулась прес-конференція «В центрі уваги має бути гуманітарна ситуація, а не політика».

У заході, що частково відбувся онлайн, та був організований Карітасом Австрії, взяли участь:

– Монсеньйор Міхаель Ландау, президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії;

Тетяна Ставнича, президент Карітасу України;

Таня Малярчук, українська письменниця та журналістка, що живе у Відні;

Тетяна Мальцева, керівник проекту Карітасу України.

Через війну та пандемію економічне та соціальне становище України похитнулось, гуманітарна ситуація загострюється. Карітас Австрії розширює допомогу та збирає пожертви, котрі буде спрямовано на допомогу потребуючим в Україні.

«Київ не далі від Відня, ніж Париж. А Брегенц так само близько, як український кордон. Україна – наша сусідня країна. І нашим сусідам зараз терміново потрібна допомога!», – з таким закликом сьогодні до австрійської громадськості звернулися Міхаель Ландау, президент Карітасу Європа, лауреатка премії Бахмана, письменниця Таня Малярчук та президентка Карітасу України Тетяна Ставнича.

«Друга за величиною країна в Європі важко переживає війну та пандемію. Потреба є насправді значною, а гуманітарна та політична ситуація лише погіршується. На сьогодні майже 3 мільйони людей на сході України залежать від гуманітарної допомоги. Не вистачає питної води, медичної допомоги та навіть їжі. Війна, що триває вже вісім років, уже забрала життя понад 13 тис осіб. У власній країні біженцями стали майже 1,5 мільйони осіб. І наразі залишається відкритим питання, чи і коли війна вступить у нову гарячу фазу», – наголосив Міхаель Ландау.

Президента Карітасу Європи, котрий днями знову вирушить в Україну, підтримує українська письменниця, лауреатка премії Бахмана Таня Малярчук, що живе у Відні: «Політична ситуація в моїй рідній країні дуже серйозна. Я думаю перш за все про націю в цілому, а також про мою родину та друзів, яким доводиться жити в складних обставинах вже багато років. Українці хочуть жити в мирі, у них є надії, бажання та мрії, і вони мають на це право, навіть якщо це займе деякий час. Це право на те, щоб не бути покинутими та забутими».

Через вісім років після початку війни ресурси практично вичерпались. Зовсім недавно понад 100 000 російських солдатів знову зайняли позиції вздовж кордону країни. «Від цієї війни особливо постраждали діти, – тільки в Донецькій та Луганській областях проживає 510 тисяч дітей. Для тих дітей, які живуть у буферній зоні, дорослішання у розпал війни стало страшною нормою. У шкільних класах, для наприклад, є таблички, що попереджають про мінування, які досі не знешкоджені», – розповідає керівник проекту Карітасу України Тетяна Мальцева. «Тисячам дітей регулярно доводиться ховатися в імпровізованих бомбосховищах. Психосоціальний стрес, нічні кошмари, агресія та панічні атаки – це те що доводиться переживати їм», підсумовує вона.

«Дитяча бідність загострилася по всій країні, але особливо на Донбасі після спалаху пандемії Covid-19», – додає Тетяна Ставнича, президент Карітасу України. У той же час пандемія все більше впливає на країну. «Наслідком цього є переповнені лікарні, погана медична допомога та руйнівні соціальні наслідки. У багатьох місцях ті, хто лягає до лікарні, змушені брати власну постіль та їжу, самостійно купляти ліки», – продовжила вона.

Загалом більше третини населення живе в умовах крайньої бідності. «Особливо взимку багато будинків залишаються неопалюваними. Тисячі літніх людей і бідних сімей живуть у квартирах без електрики, газу та опалення, тому що не мають коштів, щоб оплачувати рахунки. Те, що важко уявити в Австрії, є реальністю в багатьох місцях: взимку люди мерзнуть у своїх квартирах. Для багатьох повсякденне життя – це боротьба за виживання», – зазначила Тетяна Ставнича.

Карітас працює в Україні майже 30 років, і часто надає допомогу там, де більше ніхто цього не робить. З початку війни Карітас охопив допомогою близько 800 000 людей. «Наші проекти працюють по всій країні вздовж 420-кілометрової лінії зіткнення на сході країни, а також у всіх інших областях. Наша допомога базується на забезпеченні продуктами харчування та предметами першої необхідності, психосоціальній підтримці дітей та дорослих, домашньому догляді у віддалених районах, також ми забезпечуємо потребуючих питною водою, забезпечуємо функціонування дитячих центрів. Мова йде про елементарну і дуже базову допомогу у щоденній боротьбі за виживання, з якою стикається багато українців», – розповідає Міхаель Ландау.

«Україна – це не об’єкт, не фігура на шахівниці, якою можна пожертвувати, не шматок пирога, який можна поділити. Ми повинні нарешті сприймати Україну як суб’єкт і стояти на боці людей, котрі там живуть», – наголосила Таня Малярчук.

Президент Карітасу Європи додав, що йдеться про подальше розширення допомоги, а також зазначив, що австрійський федеральний уряд у минулому кілька разів демонстрував конкретну підтримку для реалізації подібних проектів. «Але з точки зору «Карітасу», все дуже прозоро – ми зараз потребуємо подальшого збільшення фонду зовнішньої допомоги та збільшення коштів двосторонньої допомоги – зокрема для України. Тому що ці кошти дозволили б нам та іншим продовжувати підтримувати та розширити допомогу в буферній зоні, наприклад», – додав Ландау.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Video | Відео | Новини

Залишити відповідь