Image

Кубок Карітас 2023

100.00%Підтримайте дітей, які змагатимуться за «Кубок Карітасу» в Румунії

Після однорічної перерви Міжнародний благодійний фонд Карітас України знову організовує турнір з вуличного футболу для дітей та підлітків з різних куточків України.

«Кубок Карітасу» є волонтерською ініціативою працівників Карітасу та відбувається щоліта з 2016 року, за підтримки Української асоціації футболу.

Щороку географія заходу розширювалась, і у 2018 році у змаганнях взяли участь вже понад 110 учасників з 11-ти команд із регіонів України.

На жаль, у 2020 році змагання не проводились через напружену ситуацію із поширенням захворювання на коронавірус COVID-19, а у 2022-му – через повномасштабне вторгнення в Україні.

У 2023 році діти знову чекають на «Кубок», аби сповна насолодитися спортивним святом. Сподіваємось, що цього року вони зможуть грати не відволікаючись на тривоги, а заодно відпочити, адже «Кубок Карітасу» люб’язно погодився прийняти у себе Карітас Румунія.

“Цього року ми вперше проводимо наші змагання не в Україні, але – це чудова подія, яка об’єднує не лише дітей, але і дорослих з різних країн, заради однієї мети, – розповідає менеджерка проекту «Національна мережа центрів для дітей та сімей», багатолітня організаторка змагань Ірина Пухняк. Нині команди Карітас з України та Румунії ретельно готуються до цього футбольного свята, аби діти могли позмагатись за омріяний Кубок Карітасу, продемонструвати свою командну гру та стати новими переможцями».

Робота з дітьми завжди була є пріоритетним напрямком Карітасу України. Окрім матеріальної та психологічної допомоги, мистецької та розвивальної діяльності з дітьми, співробітники Карітасу залучають дітей до занять спортом та активного дозвілля. Будучи однією з найпопулярніших і доступних спортивних ігор, футбол став улюбленим заняттям дітей у багатьох містах та містечках.

Діти багато років поспіль відвідують футбольні команди дитячих центрів Карітасу, розписують графіки тренувань та займаються навіть у негоду. Для багатьох маленьких бенефеціарів фонду вуличний футбол є мотиваційним інструментом, який дозволяє повірити в себе та досягти поставлених цілей, спонукає до розширення світогляду та виховання позитивних звичок.

В цьому році у святі спорту для дітей соціально незахищених верств населення братимуть участь команди із Львова, Бродів, Дрогобича, Тернополя, Нововолинська та Полтави.

Команда Карітасу Броди – триразовий чемпіон «Кубок Карітасу», цього року сподівається знову вибороти перше місце. «Діти дуже люблять такі турніри, адже можуть не тільки розкрити свій талант, але й позмагатися, проявити себе та отримати нагороду чи заохочення. Команда вже активно готується до змагань, – розповідає координаторка дитячих проєктів Карітасу Броди Любов Сітка.Цього року, на жаль, з дітьми не зможе поїхати їхній багаторічний тренер, супровід здійснюватиме помічниця тренера, яка саме отримує профільну освіту з фізичного виховання».

Вперше за «Кубок Карітасу» змагатимуться молоді футболісти від Карітасу Полтави. «Після початку повномасштабного вторгнення Полтавська область прийняла до себе дуже велику кількість внутрішньо переміщених осіб, тому ми системно працюємо над розширенням видів нашої діяльності та новими методами роботи. Футбол для нас став свіжим ковтком повітря у сфері роботи з дітьми. Для багатьох секція стала платформою для комунікації один з одним, психологічною підтримкою та методом емоційного розвантаження», – розповідає менеджерка проєктів Карітасу Полтава Алла Раковецька.

Як і минулі роки, у командах гратимуть хлопці та дівчата, незалежно від рівня підготовки та соціального статусу.

Аби кожен гравець зміг отримати кубки, дипломи, медалі, а також пам’ятні подарунки, до організації спортивного свята для дітей може долучитися кожен охочий, адже наразі Карітас шукає додаткове фінансування для цього проєкту.

Бажаємо командам гарної та чесної гри, нехай переможе найкращий!

А вам ми будемо дуже вдячні за вашу фінансову підтримку, кожен ваш внесок наближає дітей до омріяних змагань!