Image

Комплексне надання допомоги особам, що постраждали від торгівлі людьми в Україні, 2021

Термін реалізації проекту: 01.07.2021-31.12.2021 рр.

Проект реалізовується Карітасом України спільно з командами Карітасів Дрогобича, Києва, Івано-Франківська та Одеси.

Географія проекту: Київська, Львівська, Івано-Франківська, Одеська області.

Метою проекту є надання комплексної прямої допомоги найбільш вразливим жертвам торгівлі людьми та сприяння їх реінтеграції в суспільство за допомогою індивідуального підходу.

Цілі проекту:

1) скринінг та ідентифікація постраждалих від торгівлі людьми та направлення їх до відповідальних державних установ.

2) тісна співпраця з Національним механізмом направлення з метою офіційної ідентифікації постраждалих, що забезпечує повний спектр підтримки та допомоги для них.

3) надання прямої допомоги та захисту постраждалим від торгівлі людьми відповідно до їх потреб у покращенні їх здоров’я та добробуту, а також сприяння соціальній інтеграції.

4) запобігання повторній торгівлі людьми серед постраждалих.

Ідентифікація жертв проводиться під час профілактичних заходів, інформаційних кампаній та заходів, особистих звернень. Ідентифікація здійснюється відповідно до міжнародного та українського законодавства.

На кого націлений проект:

– 50 жертв торгівлі людьми отримають спеціальну допомогу.

– 25 з них будуть жінки та дівчата;

– 15 з них будуть ВПО

– 5 з них будуть трудовими мігрантами (люди, що потребують, бездомні, інші вразливі категорії, які можуть бути жертвами торгівлі людьми в Україні). – 5 з них будуть біженцями або трудовими мігрантами з третіх країн.

Очікувані результати проекту:

Основним очікуваним якісним результатом проекту буде покращення психосоціальних, медичних та матеріальних умов прямих бенефіціарів.

За потреби бенефіціари отримуватимуть правову допомогу у відновленні втрачених документів з метою повноцінного здійснення своїх прав, звернення за державною допомогою для постраждалих від торгівлі людьми.

Соціальний працівник або психолог допоможе подолати психологічне навантаження, повернутися до сім’ї, друзів та відновити соціальні зв’язки. З попереднього досвіду чітко видно, що повернення до сім’ї найкращим чином впливає на повне відновлення бенефіціара та пришвидшує повернення до нормального життя.

Ми також очікуємо і будемо працювати над вдосконаленням співпраці всіх суб’єктів НРМ, щоб створити можливості для постраждалих віж торгівлі людьми отримати офіційний державний статус та належну допомогу.

Протягом 6 місяців ми розраховуємо на виявлення 50 безпосередніх жертв торгівлі людьми, приблизно по 10 осіб у кожному центрі. Серед них приблизно 50% – жінки та дівчата, 30% – ВПО, 10% – трудові мігранти, 10% – нерезиденти України.

100% бенефіціарів отримуватимуть психосоціальну підтримку, юридичну та матеріальну допомогу, яка відповідатиме їхнім індивідуальним потребам.

Ми очікуємо, що 75% прямих бенефіціарів звертатимуться за отриманням офіційного статусу, і до 60% заявників отримають цей статус та фінансову допомогу від Міністерства соціальної політики.

Контакти фахівців проекту “Комплексне надання допомоги особам, що постраждали від торгівлі людьми в Україні, 2021”

Карітас Київ:

вул. Микитенка,7-Б м. Київ, 02139

E-mail: info@caritas-kiev.org.ua

Тел.: (098) 189 35 15

Координатор проекту Ірина Бойко

Карітас Івано-Франківськ:

вул. Крихівецька,102, 76493 Івано-Франківськ 

E-mail: caritas-ivano-frankivsk@ukr.net 

 Тел.: (068) 322 49 77;  (095) 024 62 16

Координатор проекту Людмила Ковальчук

Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії:

вул. Чорновола, 4 м. Дрогобич 82100, Львівська обл.

E-mail: caritasdroh@gmail.com

Тел.: 032 442 24 58

Координатор проекту Галина Космін

Карітас Одеса:

вул. Південна, 40/1, 65091, м. Одеса,

E-mail: caritasodessa@ukr.net

Тел.: (068) 336 33 28

Координатор проекту Світлана Колодчин

Карітас України

Керівник проекту – Ірина Маєвська

E-mail: imaievska@caritas.ua

Проект «Комплексне надання допомоги особам, що постраждали від торгівлі людьми в Україні, 2021» реалізовується Карітасом України за підтримки Фонду ООН та Карітасу Іспанія.