Image

«У Карітасі приймають дітей з різним віросповіданням і не нав’язують свого»

«Ми із сестрою та братом спочатку не насмілювались зайти до Карітасу, тай мама не дозволяла, ми ж протестанти і не ходимо до звичайної церкви. Через певний час ми знову завітали в центр – лише забрати друга, і вже потім – почали постійно ходити. У Карітасі приймають дітей з різним віросповіданням і не нав’язують свого, мені це сподобалося», – каже 17-річна Соломія.

Соломія навчається на другому курсі Вищого технічного-професійного училища дизайну та будівництва. Проживає із братом, сестрою, мамою та бабусею в квартирі, що розташована у невеликому напівзруйнованому будинку. Їй доводиться ділити простір єдиної спільної кімнати з рештою членів сім`ї. Площа будинку – 36 м², з яких 18 м² – жила площа для 5 різностатевих людей.

Через тісняву у кімнаті та неможливість залишитися на самоті, між членами родини відбуваються конфлікти, сварки, а часами – бійки.

«Для зменшення кількості конфліктів та сварок нам потрібно більше вільного простору, більше кімнат. Треба навчитися підтримувати одне одного, навчитись приділяти увагу, навчитись розуміти та хотіти розуміти один одного», – розмірковує Соломія.

Місця, де Соля може побути на самоті – це закинуті будівлі та дитячий майданчик дитячого садочку у вечірній час, де вона має можливість подумати та послухати музику. На жаль, дім – це лише місце перебування. Тому, коли в сім’ї відбуваються серйозні конфлікти, комфортніше ночувати поза домом, щоб не загострювати ще більші конфлікти.

Вперше у Дитячо-юнацький Соціальний центр у Львові (при проекті «Мобільна робота з молоддю в Україні») Соломія прийшла 2 роки тому.

 

«У Карітасі приймають дітей з різним віросповіданням і не нав’язують свого»

uk Ukrainian
X