Image

Єпархіальні команди зі всієї України підвели підсумки діяльності за 2017-2018 роки

0 Comments

16-17 січня 2019 року у Брюховичах, Львівської області, відбулася перша у цьому році зустріч єпархіальних команд з усієї України у межах всеукраїнської програми «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі у житті громад на місцевому рівні».
Цікава та насичена програма дводенного заходу була спрямована на обговорення підсумків діяльності за 2017-2018 роки, а також планів на 2019 рік.

Кожна єпархіальна команда представила реалізацію проекту у своєму регіоні. Присутні ділилися інформацією про проведені заходи, розповідали про свої здобутки, проблеми, методологію роботи, пропозиції, досвід.

Крім цього, задля профілактики емоційного вигорання, учасники взяли участь у тренінгу з комунікативними іграми і творчими завданнями, який провела психолог Карітасу Полтава Ксенія Лашенкова.

Навчання парафіяльному соціальному служінню за посібником «Любов’ю служіть один одному» розпочалося ще 2017 року. Зараз, 2019 року, тематичні зустрічі торкнуться, зокрема, таких міст сходу України, як Харків і Люботин (Харківська обл.), Кременчук та Лубни (Полтавська обл.).

Також навчання стартує на Донеччині (Мирноград і Костянтинівка), Дніпропетровщині (Кривий Ріг, Першотравенськ і Балівка) та у місті Запоріжжя. На півдні нашої країни соціальна активізація торкнеться Херсонщини (Скадовськ, Берислав і Федорівка), а також Одеської області (Балта, Роздільна і Чорноморськ).

Парафії центральної України, де вірні можуть долучитися до програми управління парафіяльними соціальними проектами, знаходяться у Києві, Броварах і Северинівці (Київська обл.), а також у Черкасах, Чернігові та Вінниці.

На Поділлі навчання соціальній активності чекає парафії Хмельницького і області – Кам’янець-Подільського, Старокостянтинова, Красилова, Сатанова та Віньківців. У Волинській області активізація соціального служіння стартує у смт. Марянівка, м. Володимир-Волинському та смт. Іваничі, а також у самому Луцьку. На Рівненщині команда Волинського екзархату поїде до Здолбунова, також проведе навчання у м. Рівне.

На Тернопільщині у програмі візьме участь 22 громади. Зокрема, це парафіяни і мешканці таких населених пунктів, як м. Козова і Козівський р-н, м. Зборів і Зборівський р-н, а також вірні з Бережанського району (с. Рай). Крім цього, активізація соціального служіння запланована у Білокриниці (Підгаєцький р-н), Гусятині та районі (с. Увисла), містах Хоростків, Борщів, Бучач та Заліщики. У Заліщицькому районі єпархіальна команда помандрує у смт. Товсте та с. Лисівці, у Чортківському р-ні – до сіл Улашківці та Нагірянка.

Команди Львівської митрополії року продовжать працю у Золочеві, Пустомитах і завітають до сіл Жулин, Воля Довголуцька і Кавсько, а також до смт. Дашава. Крім того, команди відвідають міста Новий Розділ і Перемишляни, м. Жидачів і район, Городоцький і Миколаївський райони. Команди, Сокальсько-Жовківської та Самбірсько-Дрогобицької єпархій, також охоплять своєю діяльністю ще понад 20 місцевих громад і парафій Львівщини.

На Івано-Франківщині та Буковині працюють команди Івано-Франківської архиєпархії та Коломийської єпархії УГКЦ. Цього року їхня діяльність охопить 24 громади Тисменицького, Галицького, Рожнятівського, Калуського, Рогатинського, Богородчанського, Долинського, Надвірнярського (з смт. Делятин), Коломийського, Снятинського, Косівського районів, а також міст Івано-Франківська, Коломиї та Вижниці (Чернівецька обл.).

Представники активних парафій цього року також пройдуть навчальну програму «Студії живої парафії», яку Карітас України організує у співпраці з Львівською освітньою фундацією під патронатом Відділу соціального служіння УГКЦ.

Реалізацію програми можна відстежувати на сторінці Соціальне служіння УГКЦ у Фейсбуці, а всі необхідні навчальні матеріали та контакти також доступні на сайті http://social.ugcc.org.ua.

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: