Image

У Хмельницькому почало курсувати безкоштовне соціальне таксі

0 Comments


01.03.2016, Хмельницький

У Хмельницькому стартував проект «Соціальне таксі», спільна ініціатива благодійного фонду Карітас Хмельницький, ГО «Світ без бар’єрів» та волонтерів. Містом курсуватиме автобус, спеціально обладнаний для комфортного перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями. Нова послуга буде доступною для кожної потребуючої людини та наразі – безкоштовною.Соціальна адаптація людей з обмеженими фізичними можливостями, їхнє вільне пересування та спілкування, активна взаємодія з містом – головна мета проекту «Соціальне таксі». Після майже піврічного тестового періоду така послуга стає доступною для широкого загалу потребуючих. З понеділка по п’ятницю люди з труднощами пересування зможуть замовити транспорт до потрібної їм локації.

«Найчастіше це – зустрічі, культурні події та, звісно, лікарня, поліклініка, стоматологія. Віднедавна наші пасажири запитують про дальні подорожі, і ми справді хочемо дати їм можливість розширювати географію, бачити нове», – розповів Дмитро Козловський, керівник проекту від Карітасу Хмельницький.

Автобус соціального таксі обладнаний гідравлічною установкою – спеціальною динамічною платформою, яка дає змогу пасажиру плавно потрапити в салон, навіть не встаючи з інвалідного візка. Волонтери – досвідчені працівники Карітасу – допоможуть людині комфортно розміститись в автобусі та забезпечать надійний супровід впродовж всієї поїздки. В автобусі передбачені два рівні безпеки, є автономне опалення, кондиціонер і телевізор. Таким транспортом можна одночасно перевозити 5 людей з обмеженими можливостями та 10 супроводжуючих.

Відстань найдовшої поїздки соціального таксі за час тестової роботи проекту – 35 км. Пасажир, який зробив це замовлення, живе за містом і вперше в житті потрапив до Хмельницького – з цього приводу чоловік отримав в подарунок ще й екскурсію містом від працівників Карітасу. До цього часу така мандрівка здавалась йому неможливою, адже громадський транспорт не обладнаний для людей з обмеженими фізичними можливостями: таким пасажирам важко потрапити в салон, в багажнику недостатньо місця для перевезення візка, приміські автобуси зазвичай перевантажені та мають недостатню амортизацію.

Перед стартом проекту організатори ретельно вивчали досвід інших міст України, де така ініціатива вже успішно функціонує: Вінниці, Сум, Києва, Житомира. Особливістю хмельницького проекту, на якій наголошують, став запуск послуги на безкоштовній основі. Цим організатори завдячують волонтерам, а також міській владі, яка профінансувала пальне. Транспорт і персонал забезпечив Карітас Хмельницький.

На реалізацію проекту організаторів надихнули хмельницькі спортсмени з обмеженими можливостями, які створили власну команду з гри боча і мають намір представляти Україну на Паралімпіаді. Вони шукали відповідний транспорт, щоб збиратись на тренування, а в результаті – спричинили запуск міського проекту взаємодопомоги. Одразу й перевірили ефективність соціального таксі: на зустріч спортсменів вперше зібрались 40 осіб, а не 10-15, як зазвичай.

Організатори соціального таксі у Хмельницькому переконані: проект має потенціал і його потрібно розширювати. Планують обладнати і запустити ще хоча б три міні-буси та налагодити цілодобову роботу перевезень. Як місце призначення, акцентувати не тільки медичні локації, а й культурні установи, торгові центри, всі без винятку об’єкти міста. Це, як переконані ініціатори, зробить проект більш соціальним, спрямованим на інтеграцію людей у життя міста, а не суто медичним, де поїздка до лікаря – єдина можливість вийти з дому.

Проект «Соціальне таксі» також показав реальні потреби людей – у візках, ходунках, милицях. Охочих допомогти з цим або стати волонтерами проекту просять звертатись у благодійний фонд Карітасу Хмельницький. В Карітасі переконані: люди з обмеженими фізичними можливостями можуть бути однією з найактивніших категорій містян – якщо тільки звільнити їх із ув’язнення в чотирьох стінах.

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: