Image

Німеччина виділяє 7 мільйонів євро на розвиток громад в Україні

0 Comments

8 жовтня 2019 року в приміщенні УКРІНФОРМ відбулась пресконференція на тему «7 мільйонів євро на розвиток громад в Україні: гранти від урядових структур ФРН».

Спікерами виступили: отець Андрій Нагірняк (віцепрезидент Карітасу України), Григорій Селещук (керівник департаменту адвокації та лобіювання іновацій Карітасу України, Ксенія Буханець (проектний менеджер Карітасу України).

Міжнародний благодійний фонд Карітас України отримав три гранти від урядових структур ФРН загальною сумою близько 7 млн євро, спрямованих на розвиток громад, їхньої стійкості та спроможності розв’язувати соціальні проблеми на власній території. Гранти поширюються на територію всієї країни з особливим фокусом на Сході.

«Сьогодні ми хочемо представити ту роботу, яку зокрема завдяки допомозі партнерів з Німеччини здійснює Карітас України, як одна із потужних благодійних мереж в Україні», – розпочав захід отець Андрій Нагірняк.

Григорій Селещук додав, що протягом 5 років Карітас надав допомоги для понад 600 тисяч людей, які постраждали від війни: «Але разом з тим ми зрозуміли, що ця допомога не носить довгострокового характеру, вона не дозволяє людині покращити своє життя, змінити його і вийти з тої ситуації, в якій вона опинилась. Одна із ключових проблем полягала в тому, що велика кількість переселенців, які переїжджали в місцеві громади – міняли самі громади, міняли обставини, в яких знаходяться ті міста. Для того, щоб люди дійсно могли отримати довгострокову допомогу та налагодити своє життя в нових обставинах – ми мусимо допомогти і тим людям, і громадам знайти спільні рішення, які б дозволяли вирішувати питання з погляду на майбутнє».

Проєктний менеджер Карітасу України Ксенія Буханець зауважила, що у Маріуполі, Краматорську та Запоріжжі створено інноваційні «Простори підтримки» з метою покращення соціальних послуг, які є необхідними на місцях. Також у Сєвєродонецьку, Волновасі, Слов’янську, Ізюмі та Лозовій створено локальні центри соціальної згуртованості. Додатково по всій Україні функціонують 14 регіональних команд, покликаних підвищити рівень соціальної відповідальності релігійних громад УГКЦ та сприяти їх участі у вирішенні соціальних викликів у місцевій громаді.

«7 мільйонів євро, які виділила Німеччина будуть витрачені на проекти, які стартували у 2019 році та триватимуть до 2021 року. Ми плануємо за цей час зміцнити місцеві громади в напрямку розуміння своїх власних потреб, відстоювання інтересів і забезпечення необхідних соціальних послуг і благ для громад силами самих громад. Починаючи з 2014 року, коли почалась війна, уряд Німеччини активно підтримує нашу державу, зокрема, через Карітас України. Ми й зараз реалізовуємо гуманітарні проекти на сході України з мільйонними бюджетами» , – зазначила Ксенія Буханець

Наприкінці пресконференції отець Андрій Нагірняк додав, що 12 жовтня 2019 року у Міжнародному виставковому центрі відбудеться всеукраїнський Форум громад «Соціальне служіння сім’ї» за участі близько 250 делегатів. Метою зустрічі є обговорення суті та можливості розвитку соціального потенціалу сім’ї, а зокрема сімейного волонтерства, соціального служіння сім’ї і для сім’ї  та громадської активності сімей, у колі експертів та практиків.

Categories: News | Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X