Image

Карітас України надав допомогу понад 25 000 мешканців буферної зони

0 Comments


16.03.2016, Україна

Карітас України доставив 13500 продуктових наборів жителям Донецької та Луганської області в рамках проекту з надання допомоги вимушеним переселенцям та людям, які проживають у буферній зоні. Програма мала на меті забезпечення соціально незахищених категорій людей, необхідним для виживання набором продуктів та засобами особистої гігієни на зимовий період. Понад 2000 таких наборів було передано мешканцям непідконтрольних Урядові України територій через логістичний центр КПВВ “Новотроїцьке”. Так зокрема допомогу отримали мешканці Алчевська, Андріївки, Горлівки, Докучаєвська, Частки, Донецька, Комсомольська, Моспіно, Нового Світу, Оленівки, Тельманового, Ясного, Шахтарського та Роздольного.

Допомогу отримали найбільш потребуючі мешканці буферної зони, серед яких важко хворі або люди з особливими потребами (38% отримувачів), багатодітні родини (15% отримувачів), самотні люди похилого віку (14% отримувачів), самотні матері (12% отримувачів) та вагітні жінки або матері що годують грудьми (12% отримувачів). В цілому допомогу отримало понад 25 000 осіб.

Як зазначає координатор проектів Карітасу України Валентин Бебик, на сьогодні в буферній зоні залишається дуже багато людей, частина з них просто не мали можливості виїхати, не мали для цього засобів чи просто не хотіли залишати свій дім, і всі ці люди дуже потребують допомоги і підтримки. Продуктові набори від Карітасу України для цих людей часто є засобом для виживання – забезпечення базових потреб людей досі залишається пріоритетним на цих територіях.

В свою чергу директор Карітасу Маріуполь отець Ростислав Спринюк висловлює подяку усім, хто долучився до проекту з надання допомоги. «Обстріли, холоднеча, відсутність інфраструктури та медикаментів, втрата надії,психологічні травми,втрата рідних – це навіть не повний перелік того, що змушені люди уже протягом двох років! І їх важко зрозуміти тим хто тут не живе та ніколи не відчував всіх тягарів які впали на людей, тому так важливо відчувати вдячність людей, бачити посмішки на їх обличчях», додає він.

Програма допомоги фінансується Європейською комісією з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ECHO) через Карітас Австрії та реалізовується осередками Карітасу у Маріуполі, Краматорську у партнерстві з неурядовою організацією “Милосердя Луганськ”. 

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: