Image

Карітас України долучається до законотворчості щодо трудової міграції

Однією з актуальних для України цілей є збільшення легальних та безпечних міграційних каналів. Карітас України вважає, що впровадження нових шляхів безпечної та законної трудової міграції для працівників різної кваліфікації є одним з основних шляхів зменшення страждань багатьох мігрантів. Українці, шукаючи кращих можливостей в інших країнах, часто стають жертвами торгівлі людьми, контрабандистів, а також стають об’єктами експлуатації через свою вразливість.

«Законодавство про трудову міграцію повинно відповідати сучасним викликам», про це заявив керівник фракції «Народний фронт» Максим Бурбак під час спільного брифінгу за участі програмного директора Карітасу України Григорія Селещука та директора ГО «Інститут актуальних досліджень» Михайла Басараба.

За словами Максима Бурбака, державна політика у сфері зовнішньої трудової міграції повинна складатися з кількох ключових компонентів: «Це зменшення темпів трудової міграції українців за кордон через економічне зростання і підняття соціальних стандартів. Друге – це підтримка тісного зв’язку з тими громадянами України, які вже працюють за кордоном. І третє, – найголовніше, – створення передумов для повернення наших трудових мігрантів до України», – наголосив керівник фракції “Народний фронт”.

Він нагадав, що минулого тижня звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з пропозицією створити єдиний орган виконавчої влади з питань державної політики у сфері трудової міграції. Максим Бурбак також зазначив, що у парламенті сформовано міжфракційне депутатське об’єднання, яка займатиметься питанням трудової міграції.

У свою чергу Директор ГО «Інститут актуальних досліджень» Михайло Басараб зазначив, що за даними соціологічного опитування КМІС, наступні півроку мають намір емігрувати понад 900 тисяч осіб. «Сподіваюся, що після створення міжфракційного об’єднання, Прем’єр-міністр, Кабінет Міністрів України ухвалить рішення про формування єдиного центру в структурі виконавчої влади для впровадження системної державної політики щодо питань трудової міграції», – сказав Михайло Басараб.

Водночас програмний директор Карітасу України Григорій Селещук зауважив, що вкрай важливо не втрачати зв’язку держави і трудових мігрантів.

«Мова йде про те, аби цим суспільним відносинам надати певного законодавчого обрамлення і спрямувати цей ресурс і фінансовий, і людський на користь нашої держави», – підкреслив Григорій Селещук.

Нагадаємо, що у квітні цього року представники Карітасу України звернулись до Прем’єр-міністра та Міністра закордонних справ України щодо підтримки Україною Глобального договору про безпечну, впорядковану та законну міграцію, який зараз проходить обговорення на рівні ООН.

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: