Image

Делегація з чеського Карітасу відвідала у Львові вимушених переселенців

0 Comments


30.10.2015, Львів

В кінці жовтня Львів відвідали представники Карітасу Зноймо з Чехії. Вони відвідали вимушено переміщених осіб, які з-поміж інших звертались за допомогою до «Карітас-Львів УГКЦ». Гості побували у 8-й лікарні, де лежать хворі на онкологію діти, а також завітали до «Центру дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами», що діє при Карітасі Львова.Львів став завершальним пунктом поїздки чеських благодійників до України, що розпочалась 18 жовтня. За цей час вони відвідали гарячі точки на Східній Україні, побували у Маріуполі, Краматорську, Слов’янську, Харкові і Черкасах. У складі делегації було також і чеське телебачення.

Чеські благодійники допомагають у зборі коштів на ліки та продукти найбільш потребуючим вимушеним переселенцям з Луганської та Донецької областей, а також з Криму. Допомога здійснюється через «Карітас-Львів УГКЦ». Загалом до Карітасу Львова звернулось понад 500 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. 27 жовтня делегація з Чехії відвідала лише деякі з них, що проживають у різних куточках Львова.

Микола з дружиною приїхали до Львова у квітні, залишивши в Донецьку квартиру з вибитими від обстрілів вікнами. 35 років він працював на шахті, зараз на пенсії. У чоловіка хворе серце, рік тому пережив операцію. Подружжя має проблему з нирками, адже цілу зиму пили у Донецьку неякісну воду. Карітас допоміг їм продуктами та компенсував кошти за лікування.

Вже півтора року живе в передмісті Львова з мамою і шістнадцятирічною донькою переселенка з Криму Ельмас. Привезли з собою і вірного привітного друга сім’ї – собаку Кері. Чоловік Ельмас – військовий, вона ж займається волонтерством. Карітас Львова допоміг придбати родині ліки.

Пенсіонери Олександр і Валентина попали під обстріл вже під час евакуації зі Станиці Луганської у грудні минулого року. Під Дебальцево автобус  з людьми перекинувся – опинились в лікарні у Світлодарі, звідтіля їх евакуювали до Львова. Живуть в одній кімнатці, в іншій – теж родина переселенців. Рідна домівка стоїть без даху, немає газу. Карітас допоміг подружжю одноразово продуктами і компенсував витрати на ліки.

Пенсіонерка Марія з Луганська живе у готелі «Катерина» під Львовом вже більше року. Спочатку тут проживало близько 40 сімей, тепер лише троє. Марія працювала на заводі, який був вивезений гуманітарним конвоєм в Росію, за спеціальністю інженер-технолог. Її онукові 7 років, лікується в Польщі від цукрового діабету. Карітас допоміг переселенці продуктами, компенсував частину витрат на проживання, допоміг придбати тискомір і ліки.

Відвідали також і 11-річного Андрійка, львів’янина, який лежить у 8-й лікарні, відомій як Чорнобильська. Півтора року тому лікарі виявили у нього важку хворобу, пережив складну операцію на ребрах. Його мама, Леся, і досі не вірить, що у сина онкологія. Євген Адамек передав хлопцеві подарунок від пані Яни, чеської добродійки, яка передала кошти на його лікування. Також подарунки отримала і Соломійка, молодша сестричка Андрійка.

Також чеських благодійників запросили до «Центру дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами». Користувачі проекту виготовляють вироби з бісеру, тчуть на ручних верстатах тканини, з яких потім шиють торби і подушки, виготовляють також і різдвяні свічки.

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: