Image

Cоціологічне дослідження

0 Comments


Діти трудових мігрантів: особливості поведінки
11.12.2009
10 грудня у Львові у приміщенні національного офісу Карітасу України проведено підсумкову презентацію результатів соціологічного дослідження. Його мета полягала у тому, щоб з’ясувати основні особливості соціальної поведінки дітей трудових мігрантів та виявитиефективні форми роботи у вирішенні їх проблем.
 
Сьогодні існує гостра потреба у різнобічних дослідженнях проблем дітей трудових мігрантів і постає як актуальна. Належне осмислення ситуації, адекватна її оцінка, мають забезпечити наукову та інформаційно-аналітичну базу для прийняття відповідних прикладних розробок.
 
Карітас України з серпня по листопад 2009 року в рамках проекту «Соціальна робота з дітьми трудових мігрантів» проводив коротке соціологічне дослідження у Івано-Франківську, Коломиї, Стрию та Соснівці (Львівська область). Метою дослідження також було – з’ясувати наскільки проблематика дітей, що залишені батьками з причин трудової міграції, є поширена серед дітей шкільного віку.
 
Дослідженням було охоплено усі загально освітні заклади міст, де виконується наш проект «Соціальна робота з дітьми трудових мігрантів». Шляхом опитування 54 експертів було зібрано відповіді зокрема на такі важливі запитання:
– експертна оцінка відносної чисельності школярів, чиї батьки знаходяться на заробітках;
– соціально-психологічні характеристики дітей трудових мігрантів;
– стан здоров’я дітей трудових мігрантів, їх схильність до узалежнень;
– особливості процесу соціалізації дітей трудових мігрантів;
– актуальні форми соціальної роботи з дітьми трудових мігрантів та їх психологічної підтримки;
– з’ясувати специфіку  співпраці школи і громадських організацій соціального спрямування у вирішенні проблем дітей трудових мігрантів.
 
Детальнішу інформацію про результати дослідження можна отримати із звіту:
ЗВІТНІ МАТЕРІАЛИ
соціологічного дослідження
«Діти трудових мігрантів:
особливості соціальної поведінки»

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: