Image

Шанс на життя

0 Comments


Запрацювало друге в Україні «Вікно життя»
16.12.2009
Після кількох випадків, коли матері позбавлялися новонароджених, викидаючи їх на смітники, у Львові вирішили відкрити ще одне “Вікно життя” в Шпиталі імені Митрополита Андрея Шептицького. Це спеціальний пункт, де жінка може анонімно залишити новонароджену дитину, з різних на те причин.
Упродовж цілої доби віконечко внизу будинку за адресою вул. Озаркевича, 4 (біля Собору св. Юра) відчинене – залишити малюка у «Вікні життя» можна цілком анонімно. Після того, як туди потрапляє дитина, лікарі отримують спеціальний сигнал і спускаються, аби забрати її, а мати залишається повністю непоміченою. Згідно із українським законодавством, два місяці покинуту дитину не можливо всиновлювати, тому батьки та родичі мають шанс одуматися та повернути її в сім’ю.
 
Директор Шпиталю Шептицького Дзвенислава Чайківська зазначила, що зберегти життя новонародженої дитини це святий обов’язок кожного, тому шпиталь з великою охотою підтримав цей проект.
 
Соціальний меценатський проект, реалізований за прикладом європейських країн. Такі «Вікна життя» успішно працюють у Польщі та Чехії. Це вже другий такий проект у Львові. Перше «Вікно життя» при пологовому будинку на вулиці Джорджа Вашингтона відкрили ще у травні, за цей час туди анонімно принесли лише одне немовля. Але здорового хлопчика вже встигли усиновити.
 
На сьогодні у пункті немає жодної дитини і це при тому, що за цей період знаходили на вулицях новонароджених немовлят. Фахівці пояснюють цей факт тим, що  породіллі або ж не знають про «Вікно життя», або ж бояться… Завдяки підтримці обласного управління охорони здоров’я, лікарів, громадських організацій, Церкви, інформацію про «Вікно життя» ініціатори проекту будуть старатися донести до кожної молодої людини, студентів, мешканців сіл. Інформаційні буклети буде розповсюджено у навчальних закладах, гуртожитках, інтернатах, в усіх жіночих консультаціях області.
«Мені надзвичайно приємно, що друге в Україні «Вікно життя» відкрито саме у Шпиталі Шептицького. Сам Бог велів, щоб так сталось, адже Митрополит завжди мріяв, щоб ця установа працювала для найбільш потребуючих. І хто, як не новонароджене беззахисне немовля, яке щойно з’явилось на  світ, повинне знайти підтримку у нашій лічниці», – про це на прес-конференції  повідомила Дзвенислава Чайківська.
«Ми усі недаремно на цьому світі живемо, якщо можемо спільно робити такі речі, – зазначив ініціатор проекту Петро Писарчук. –  Те, що «Вікно життя» відкрито саме у Шпиталі Шептицького – дуже символічно. Мені надзвичайно імпонує його життєвий шлях, його вислів: «Не потоком галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну». У нас ще дуже багато галасу, але мало конкретних справ, які б доводили нашу любов до України. Ось сьогодні пані Чайківська показала мені два будиночки поруч із шпиталем. Свого часу їх придбав Митрополит Шептицький і заснував там першу лічницю для українців. Зараз вони занедбані. Тим часом є люди, які хотіли б це знести і щось нове збудувати. І ми спільно вирішили, що відреставруємо ці будинки і зробимо там музей пам’яті  великої людини, у якої боліла душа за кожного українця. За своє життя Митрополит Шептицький зробив надзвичайно багато добрих справ і є сьогодні прикладом для нас усіх».

Categories: Новини
uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: